Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on ühe eelnõu teine lugemine ja olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu.

1. Teisel lugemisel läheb lõpphääletusele põhiseaduskomisjoni esitatud Riigikogu otsuse “Riigikogu otsuse “Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni moodustamine” muutmine” eelnõu (199 OE), millega nimetatakse julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liikmeks Andres Herkel, kes vahetab seal välja Indrek Raudse. Komisjoni asendusliikmeks Andres Herkeli asemel nimetatakse Ülo Tulik.

2. Riigikogu sotsiaalkomisjoni algatusel toimub olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu teemal „Põlvkondade vahelises solidaarsuses peitub potentsiaal“. 2012. aasta on aktiivsena vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse Euroopa aasta. Selle eesmärgiks on juhtida tähelepanu kiirelt vananevale Euroopa rahvastikule, edendada vanemate inimeste suhtes sõbralikku keskkonda ja leida uusi lahendusi ja ideid, kuidas vananemisega kaasneks omad võimalused. Loe lähemalt sotsiaalkomisjoni või Euroopa Liidu veebilehelt. Ettekandega esinevad sotsiaalminister Hanno Pevkur, Tallinna Ülikooli sotsiaalpoliitika professor Lauri Leppik ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Komisjonides

Riigikaitsekomisjonis (kell 14) – kaitseväeteenistuse seaduse eelnõu (172 SE).

Õiguskomisjonis (kell 13) kriminaalmenetluse seadustiku muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (175 SE).

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 11 – südamenädala raames toimub Riigikogu konverentsisaalis tervisepäev, mille käigus on Riigikogu liikmetel ja kantselei ametnikel võimalus kontrollida oma tervisenäitajaid. Nõu annavad perearst Eero Merilind ja südamearst professor Margus Viigimaa. Tervisepäev korraldatakse koostöös Eesti Tervise Fondiga ja see kestab kell 13ni.

Kell 13.30 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Eesti Võimlemisliidu juhatuse koosolekul.

* Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (19.04-21.04) Varssavis Euroopa Liidu riikide parlamentide esimeeste konverentsil. Arutusele tulevad teemad käsitlevad Euroopa ühtsuse kriisi, ühtse välis- ja julgeolekupoliitika ning julgeoleku- ja kaitsepoliitika parlamentaarset kontrolli, stabiilsuspakti koordinatsiooni ja juhtimise järelmeid, avaliku arvamuse ja meedia mõju parlamendile. Heiki Sibul võtab osa ka parlamentide peasekretäride kohtumisest.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Väino Linde osaleb (19.04-21.04) Haagis Beneluxi parlamendi korraldataval kolmepoolsel maksupettuse teemalisel konverentsil.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Vladimir Velman, Imre Sooäär ja Sven Mikser on (18.04-26.04) väliskomisjoni töövisiidil Ameerika Ühendriikides Washingtonis ja San Franciscos. Toimuvad kohtumised USA Kongressis, Riigidepartemangus, Pentagonis, Maailmapangas, IMFis. Silicon Valleys külastatakse mitmeid ettevõtteid, sh Eestiga seotud ettevõtteid, samuti Stanfordi Ülikooli.

* Riigikogu liige Urve Palo osaleb (18.04-21.04) Euroopa Komisjoni koordineeritava rahvusvahelise projekti raames Sloveenias Bledis hariduse ja sotsiaalse õigluse teemalisel lõppkonverentsil.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Indrek Saar osaleb (16.04-19.04) ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Serbias Belgradis parlamendivalimiste eelmissioonil.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside