Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on 1 eelnõu.

Tarmo Kõutsi, Trivimi Velliste, Mark Soosaare ja Imre Sooääre algatatud kalapüügiseaduse § 13.4­­ muutmise seaduse eelnõuga (41 SE) lisatakse kalapüügiseadusesse säte, mis lubab väljastada väikesaarte kutselistele kaluritele püügilube, mis annavad õiguse kasutada viit või enamat võrku. Seadusemuudatus lähtub vajadusest säilitada ja taastada püsiasustus väikesaartel.

Päevakorra leiab siit.

Komisjonides

Rahanduskomisjonis – 2008. aasta riigieelarve seaduse eelnõu  (122 SE), osalevad  haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja kultuuriminister Laine Jänes.

Riigikaitsekomisjonis – Eesti Vabariigi valitsuse, Läti Vabariigi valitsuse ja Leedu Vabariigi valitsuse Balti õhuseirevõrgu ja juhtimissüsteemi arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (90 SE).

Üritused, seminarid, kohtumised

Kell 17.30Ene Ergma osaleb Järvamaa X Täiskasvanud Õppija Nädala tunnustamisüritusel.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja Riigikogu väliskomisjoni liige Silver Meikar osalevad (18.10-19.10) Leedus Vilniuses Balti riikide Kuuba teemalisel tööfoorumil, mille korraldab Vilniuse Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete ja Poliitikateaduste Instituut koostöös Ida-Euroopa Uuringute Keskuse ja Demokraatliku Poliitika Instituudiga. Teemadeks on olukord Castro režiimi ajal, Euroopa partnerite toetus Kuubale, Balti riikide Kuuba-poliitika tähtsus, näidatakse videotelekonverentsi Kuuba dissidentidega.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (17.10-18.10) Brüsselis seminaril „Euroopa julgeolekustrateegia määratlemine”.

* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts osaleb (17.10-19.10) Brüsselis WEU Assamblee presidentide laiendatud komitee istungil ning kohtumistel WEU Alalise Nõukogu ja Euroopa Liidu poliitika- ja julgeolekukomiteega.

* Riigikogu majanduskomisjon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga on (17.10-19.10) visiidil Brüsselis. Euroopa Komisjoni energiapoliitika ja julgeolekuvarude üksuse juht Jean-Arnold Vinois ning majandus- ja rahanduse direktoraadi esindajad annavad Riigikogu majanduskomisjoni liikmetele ülevaate EL ühtsest energiapoliitikast, energiajulgeolekust ja EL majanduse arengu ning eurotsooni laienemisega seonduvast. Kohtumisel Euroopa Komisjoni energia ja transpordi peadirektoraadi direktori Jonathan Scheele’ga on aruteluteemadeks üle-euroopalised transpordivõrgud, nende arendamine ja finantseerimine.

Visiidi käigus toimuvad kohtumised Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallase ja Euroopa Parlamendi liikmete Siiri Oviiri, Katrin Saksa, Andres Tarandi ja Tunne Kelamiga.

Tööst Euroopa Liidu juures informeerivad Riigikogu liikmeid suursaadik Tiit Naber Eesti Alalisest Esindusest ja Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi WTO, CD ja toiduainete kaubanduse direktor Signe Ratso.

Delegatsiooni koosseisus on majanduskomisjoni liikmed Hannes Astok, Margus Lepik, Taavi Veskimägi, Ester Tuiksoo, Aivar Riisalu, Olga Sõtnik ja Marek Strandberg

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ning Riigikogu liikmed Peep Aru, Kalvi Kõva, Kalle Laanet, Eiki Nestor, Hanno Pevkur ja Indrek Saar osalevad (18.10-20.10) Leedus Šiauliais Eesti, Läti ja Leedu parlamendiliikmete korvpalliturniiril Balti Assamblee karikale.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside