Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 täiskogu istung

 

 

Esimesel lugemisel on Robert Lepiksoni algatatud karistusseadustiku muutmise eelnõu (872 SE), mis näeb ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse isikuile, kes ilma seadusliku õiguseta jälgivad ja koguvad andmeid teiste isikute kohta või salvestavad eravestlusi teisi osapooli teavitamata. Algataja on seisukohal, et isikute kohta andmete salajane kogumine ja eravestluste salajane salvestamine on Eestis jätkuvalt probleemiks.

 

Komisjonides

 

Maaelukomisjonis  Eesti seisukohad Euroopa Liidu nõukogu määrusele, mis käsitleb võõrliikide ja piirkonnast puuduvate liikide kasutamist vesiviljeluses, arvamuse andmine ELAK-le.

 

Rahanduskomisjonis – valitsuse algatatud  alkoholi-, tubaka– ja kütuseaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu.

 

Riigikaitsekomisjonis – kõne all on 20.-27. mail toimuv Riigikogu ja kaitseministeeriumi esindajate ühisdelegatsiooni visiit Bosnia ja Hertsegoviinasse, Kosovosse, Makedooniasse ja Albaaniasse.

 

Sotsiaalkomisjonis – rehabilitatsioonialane ümarlaud “Otsime koos võimalikke lahendusi rehabilitatsiooniteenuse kättesaadavamaks muutmiseks”. Vereseaduse muutmise seaduse eelnõu (894 SE).

 

Väliskomisjonis – välispoliitika arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogu täiskogul teisipäeval, 6. juunil 2006: valitsuse ettekande teesid, kutsutud välisminister Urmas Paet; ülevaade ÜRO inimõiguste nõukogu tegevusest; ülevaade Eesti-Rumeenia suhetest ja Rumeenia Euroopa Liidu ühinemisega seonduvast; ülevaade väliskomisjoni kohtumisest Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoniga Pihkvas 14.-15. mail 2006.

 

Üritused

* Maaelukomisjoni aseesimees Jaanus Marrandi ja liikmed Rein Aidma, Imre Sooäär ning Tiit Tammsaar osalevad (kuni 20.05) Bratislavas töövisiidil Slovakkia parlamenti.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Andres Taimla ja liikmed Jüri Tamm, Vladimir Velman ning Sven Sester osalevad (kuni 21.05) Belgias Liège’is ja Maastrichtis Beneluxi Parlamentidevahelise Konsultatiivnõukogu, Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu konverentsil narkootikumide vastu võitlemise teemal.

* Keskkonnakomisjoni aseesimees Aivar Õun ning liikmed Küllo Arjakas ja Jüri Šehovtsov osalevad (kuni 21.05) Pihkvas Euroopa Julgeoleku Soome Komitee piiriülese koostöö konverentsil.

* Riigikogu NATO PA Eesti delegatsiooni juht Sven Mikser osaleb (kuni 21.05) Brüsselis NATO PA kaitse- ja julgeoleku ning poliitika komiteede töös.

* Riigikogu ENPA delegatsiooni asendusliige Katrin Saks osaleb (kuni 18.05) Pariisis ENPA kultuuri‑, haridus‑ ja teaduskomitee töös.

* Riigikogu Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Olav Aarna ja Marika Tuus osalevad (kuni 19.05) Berliinis 3. rahvusvahelise parlamendiliikmete päeva raames toimuval rahvusvahelisel õhuruumi konverentsil ja näitusel.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside