Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud pärimisseaduse eelnõu (56 SE), mis ühe põhimõttelise muudatusena võtab kehtivas pärimisseaduses sisalduva pärandvara nn vastuvõtusüsteemi asemel kasutusele nn loobumissüsteemi. Kehtiva õiguse kohaselt läheb pärandvara pärijale üle üksnes juhul, kui pärija pärandi vastu võtab. Loobumissüsteemi puhul kaasneb seadusest tulenev pärimisõigus automaatselt ja pärandist loobumiseks tuleb avaldada oma sellekohast tahet.

Õiguskomisjonis

Vabariigi valitsuse algatatud päästeteenistuse seaduse eelnõu (164 SE) ettevalmistamine teiseks lugemiseks.

Ümarlaud, messid

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp osalevad (16.01-17.01) Leedus Vilniuses Lissaboni lepingu teemalisel ümarlaual, mille korraldavad Leedu välisministeeriumi, Euroopa Komisjoni esindus Leedus koostöös Leedu Seimiga. Arutusel on Lissaboni lepingu ratifitseerimise ja elluviimisega seotud küsimused, aga ka Euroopa Liidu tulevik üldisemalt.

* Riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalev Kotkas, komisjoni liige Jaanus Marrandi (17.01-20.01) ja Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo (17.01-21.01) osalevad Saksamaal Berliinis rahvusvahelisel põllumajandussaaduste, toiduainetetööstuse ja aianduse messil Grüne Woche (Roheline Nädal). Rohelise Nädala raames toimuvad samas ka koduloomade ja taimede mess Heimtier und Pflanzen, tervisemess Wellness Plus ning (19. 01)  15. Ida-Lääne põllumajandusfoorum (Rahvusvahelises Kongressikeskuses).

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside