Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on ühe eelnõu kolmas lugemine ja Arengufondi aruanne.

1. Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse eelnõu (366 SE), mille eesmärk on kohalike omavalitsuste eelarvekorralduse kaasajastamine, eelarvekorralduse ja finantsarvestuse põhimõtete ühtlustamine ja tekkepõhise eelarvestamise regulatsiooni kehtestamine. Muuhulgas piirab eelnõu omavalitsuste laenuvõtmist, sätestades, et netovõlakoormus võib ulatuda kuni 60%-ni vastava aruandeaasta põhitegevuse tuludest. Samuti kehtestab eelnõu kohaliku omavalitsuse põhitegevuse tulemi lubatava väärtuse, sätestades, et aruandeaasta lõpu seisuga peab see olema kas null või positiivne. Algataja hinnangul võib püsivalt negatiivne põhitegevusetulem viia kohaliku omavalitsuse finantsraskustesse, sest põhitegevuse kulude katteks kasutatakse näiteks varade müügist saadavat tulu või võetakse kasutusele likviidseid vahendeid.
 
2. Eesti Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna annab ülevaate Eesti Arengufondi tegevusest.
 
Kell 14 – põhiseaduskomisjon

Eesti Vabariigi põhiseaduse ja Eesti Vabariigi põhiseaduse rakendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (775 SE). Osalevad justiitsminister Rein Lang, õiguskantsler Indrek Teder, Advokaadibüroo Sorainen nõunik Allar Jõks, Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik Oliver Kask jt eksperdid.

 
Üritused, kohtumised, assambleed
 
Kell 9.15 – väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni liikmed osalevad kaitseministeeriumi ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse korraldataval kaitsepoliitikat ja julgeolekut käsitleval konverentsil (The Annual Baltic Conference on Defence (ABCD)) http://abcd.icds.ee;
 
Kell 10 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus avab Rahvusraamatukogus VI infopoliitika foorumi.
 
Kell 14 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Iiri suursaadikuga Eestis Peter McIvor’iga.
 
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb (16.09-17.09) Norras Oslos Norra hüdroelektrijaamu tutvustaval visiidil.
* Riigikogu õiguskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Ken-Marti Vaheriga osaleb (16.09-17.09) Soomes Helsingis kohtumisel Soome parlamendi administratiivkomisjoniga. Arutusel on piiriülese kuritegevusega seotud probleemid, politsei, piirivalve ja tolli alane koostöö, olukord piiril jpm. Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Kalle Laanet, Robert Antropov ja Tiit Kuusmik.

* Riigikogu liige Valdur Lahtvee osaleb (16.09-19.09) Poolas Varssavis Tšetšeeni maailmakongressil.
 
* NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma osaleb (14.09-17.09) Armeenias NATO PA tsiviilmõõtmete komitee liikmena Atlandiülese loodusõnnetuste ja katastroofide koordineerimiskeskuse õppusel.
 
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige, ENPA keskkonnakomitee esimees Aleksei Lotman osaleb (13.09-17.09) Prantsusmaal Strasbourgis Berni konventsiooni ekspertide nõupidamisel ning Pariisis ENPA keskkonnakomitee istungil.
 
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (15.09-18.09) Gruusias Thbilisis ENPA õigusasjade ja inimõiguste komitee istungil. Arutusel on Gruusia õigusküsimused, surmanuhtlus kui räige inimõiguste rikkumine Euroopa Nõukogu liikmes- ja vaatlejariikides, inimõiguste teema ärisuhetes jpm.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside