Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on kahe eelnõu esimene lugemine.

1. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud riigivaraseaduse § 81 täiendamise seaduse eelnõuga (398 SE) kaasatakse riigi osalusega juriidiliste isikute nõukogu liikme nimetamisse Riigikogu asjaomane komisjon, millel tuleb anda oma nõusolek isiku nõukogu liikmeks nimetamisele. Eelnõu on algataja kinnitusel koostatud eesmärgiga muuta riigi osalusega juriidiliste isikute nõukogu liikme nimetamise otsustusprotsess läbipaistvaks ja laiapõhjaliseks ning seeläbi takistada täitevvõimu võimalikku manipuleerimist riigivaraga.

2. Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud riigivaraseaduse muutmise seaduse eelnõu (397 SE) eesmärk on seada palgalagi juhatuse liikmetele äriühingutes, mis kuuluvad riigile või kus riigil on enamusosalus. Eelnõu kohaselt oleks tasu piirmäär 6000 eurot kuus. Majanduskomisjoni ettepanek on eelnõu tagasi lükata.

Komisjonides

Keskkonnakomisjonis (30 minutit pärast täiskogu) –  veeseaduse muutmise seaduse eelnõu (391 SE).

Kultuurikomisjonis (kell 12) – kutseõppeasutuse seaduse eelnõu (331 SE); põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (340 SE).

Majanduskomisjonis (kell 14) – liikluskindlustuse seaduse eelnõu (423 SE).

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 10 – Riigikogu konverentsisaalis toimub e-Riigi Akadeemia korraldatav konverents “E-valitsuselt avatud valitsemisele”. Avakõnega esineb Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb seminaril „Pitekantroopide lõunasöök 2.0“ (Kadrioru pargi paviljon).

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avab Toompea lossi lõunatiiva III korrusel fotokunstnik Ruben Igithanjani näituse „Vana Tallinn“. Näitusel on 35 vaadet Tallinna vanalinnale, mis valmisid Jüri Kuuskemaa raamatu „Legends and Tales of Old Tallinn“ jaoks.

Kell 16 – Ene Ergma avab tervitussõnavõtuga näituse „Eesti jälg kosmoses – kosmose jälg Eestis“ (Tallinna Tehnikaülikooli muuseum).

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht ja ENPA monitooringukomitee esimees Andres Herkel osaleb (12.05-18.05) infokogumise missioonil Venemaal Moskvas ja Gruusias Tbilisis, Tskhinvalis ning Suhhumis. Visiit on seotud Assamblee resolutsiooniga, kus käsitletakse 2008. aasta Venemaa-Gruusia sõjalise konfliktiga seonduvat.

* Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin, aseesimees Margus Hanson ning liikmed Annely Akkermann, Kajar Lember, Inara Luigas, Andre Sepp, Priit Sibul, Neeme Suur ja Tarmo Tamm on (16.05-17.05) komisjoni töövisiidil Venemaal Pihkvas ja Petseris. Tutvutakse veoste piiriületusprobleemidega Eesti ja Venemaa vahelisel maismaapiiril, külastatakse Petseri Eesti kooli ja Petseri Peetri kirikut, toimub arutelu Eesti riigieelarvevahendite kasutamisest ning kohtutakse Peterburi Peakonsulaadi Pihkva Talituse konsuli Triin Partsiga.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni asendusliikmed Rait Maruste ja Liisa-Ly Pakosta osalevad (16.05-17.05) Stockholmis OSCE PA Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) delegatsioonide kohtumisel, mis on seotud 29. juunist – 3. juulini Istanbulis toimuva OSCE PA aastastungiks ettevalmistumisega.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Yana Toom ja Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Valeri Korb osalevad (16.05-17.05) Vilniuses Balti Assamblee heaolukomisjoni parlamentaarsel seminaril, kus käsitletakse ühiste tervishoiualaste projektidega soetud küsimusi.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside