Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung
Päevakorras on 2 eelnõu.


1. Kolmandal lugemisel on põhiseaduskomisjoni algatatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (450 SE), mis näeb ette 8 valmisringkonna säilimist Tallinna linnas vastavalt viimastele kohalike omavalitsuste volikogu valimistele.

2. Esimesel lugemisel on Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud Riigikogu liikme staatuse seaduse § 28 muutmise seaduse eelnõu (429 SE), mille eesmärk on keelata Riigikogu liikmel oma volituste ajal olla riigi osalusega äriühingu, riigitulundusasutuse või riigi asutatud sihtasutuse nõukogu liige.

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjoni, kultuurikomisjoni, majanduskomisjoni, rahanduskomisjoni, sotsiaalkomisjoni ja riigieelarve kontrolli komisjoni ühisistung (kell 13 Riigikogu konverentsisaalis) – arutusele tuleb aastate 2007 – 2013 struktuurivahendite kasutamine ja rakendamine. Sõnavõttudega esinevad riigieelarve kontrolli komisjoni esimees Toomas Varek, rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, siseministeeriumi kantsler Märt Kraft, sotsiaalministeeriumi finantsjuht kantsleri ülesannetes Marelle Erlenheim, keskkonnaministeeriumi kantsler Rita Annus, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ja riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo.

Väliskomisjonis (kell 12) – ülevaade Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Eesti delegatsiooni 2008. aasta tegevusest; kutsutud WEU Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ja delegatsiooni sekretär Häidi Kolle; ülevaade NATO Parlamentaarse Assamblee (NATO PA) Eesti delegatsiooni 2008. aasta tegevusest. Kutsutud NATO PA Eesti delegatsiooni juht Jürgen Ligi ja delegatsiooni sekretär Tanja Espe; ülevaade olukorrast Moldovas pärast 5. aprilli parlamendivalimisi. Kutsutud välisministeeriumi 3. poliitikaosakonna 1. büroo (Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia) Ukraina ja Moldova lauaülem Inge Reiman; ülevaade Euroopa Liidu õigusriigimissioonist (EULEX) Kosovos. Kutsutud EULEX Kosovo missiooni pressiesindaja ja Eesti ekspertide kõneisik Kristiina Herodes.

Õiguskomisjonis (kell 13) – avalik arutelu “Seksuaalse enesemääramise vanusepiir Eestis” (ruum L 333).

Üritused, kohtumised

Kell 9 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni juhatuse väljasõidu istungil. Istungi teema on „Kodanike turvalisus: tugeva ja stabiilse Euroopa eest” (Swisshotellis Tornimäe 3).

Kell 13.45 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Sikupilli Keskkooli õpilastega (Riigikogu hoones).

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Tatjana Muravjova, Jaak Salumets ja Vladimir Velman osalevad (16.04-17.04) Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee sotsiaal- ja õiguskomitee ühisistungitel. Põhiteemana käsitletakse finantskriisi. Kavas on külastada Sjælsmark Kaserne põgenikelaagrit.

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Kadri Simson osalevad (15.04-16.04) Brüsselis Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformiparteide Euroopa parlamendi valimiskampaania avaüritusel ja büroo koosolekul.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside