Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 - täiskogu istung
Päevakorras on 2 eelnõu.
 
1. Teisel lugemisel on Riigikogu nelja fraktsiooni algatatud Vabariigi Presidendi valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (776 SE), mis täpsustab korda, mille järgi valitakse kohaliku omavalitsuse volikogu esindajad presidenti valivasse valimiskokku. Eelnõu sätestab, et esindajate valimine toimub volikogus ühes hääletusvoorus ja igal volikogu liikmel on üks hääl. Valituks osutub enim hääli saanud kandidaat või kandidaadid. Algataja hinnangul soosib see suuremates omavalitsustes valijameeste valimisel senisest paremini demokraatia põhimõtete järgimist ja opositsiooni proportsionaalset esindatust.
2. Esimesel lugemisel on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ning Karel Rüütli, Jaanus Marrandi ja Jaan Õunapuu algatatud vanemahüvitise seaduse ja riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (785 SE), millega soovitakse muuta vanemahüvitise seaduses sätestatud hüvitise maksimaalset määra ja vähendada seda ühe kalendrikuu tulu kolmekordse suuruselt kahekordse suuruseni. Samas soovitakse suurendada riiklike peretoetuste seaduses sätestatud üksikvanema toetust 3,5 korda ehk kahelt lapsetoetuse määralt seitsme lapsetoetuse määrani.
 
Komisjonides
 
Maaelukomisjonis – kahepäevane (14.10-15.10) väljasõiduistung Saare maakonnas.

Majanduskomisjonis
(kell 14) – meresõiduohutuse seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (653 SE).

Rahanduskomisjonis
(kell 11) – alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (779 SE); kohtumine Harju maakonna esindajatega.
 
Riigikaitsekomisjonis (kell 12) – arutusel on osalemine XXIII kõrgematel riigikaitsekursustel (7. – 12. nov).
 
Sotsiaalkomisjonis (kell 13) 2011. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (sotsiaalministeeriumi valitsemisala).
 
Õiguskomisjonis (15 min pärast täiskogu istungi lõppu) – abipolitseiniku seaduse eelnõu (633 SE).
 
Üritused, kohtumised
 
Kell 13 - Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Eesti külaliikumise „Kodukant” juhatuse liikmetega.
 
Kell 14Ene Ergma kohtub riigikontrolör Mihkel Oviiriga.
 
Kell 10-13 – seoses rahvusvahelise spiromeetria päeva tähistamisega kontrollitakse Riigikogu liikmete ja ametnike kopsude seisundit. 2010. aasta on meditsiinis kuulutatud kopsuaastaks ja selle raames tähistatakse 14. oktoobril esimest ülemaailmset spiromeetria päeva. Spiromeetria peamine eesmärk on hingamisteede obstruktsiooni ehk ahenemise kindlakstegemine. Hingamisteede obstruktsioon esineb kahe väga levinud haiguse, astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse korral. 
 
* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts osaleb (13.10-15.10) Belgias Brüsselis Euroopa Liidu kõrgetasemelisel Euroopa hetkeseisu ja tuleviku teemalisel ümarlaual.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (14. 10-16.10) Suurbritannias Oxfordshire’is Ditchley Park’is konverentsil „Euroopa Liidu ja Venemaa jagatud naabrus”, mille korraldab Ditchley Fond.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside