Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu (170 SE). Eelnõu kõrvaldab mitmed piirangud, mis kitsendavad ettevõtete ringi, kellel on õigus osaleda riigihangete menetluses. Kehtiv seadus ei luba riigihanke lepingut sõlmida ettevõttega, millel on olnud maksuvõlgnevus viimase 12 kuu jooksul rohkem kui 30 päeva. Seda ka siis, kui maksuvõlgnevus on väike või sellel on objektiivsed, ettevõtjast mittetulenevad põhjused, mis on tekkinud näiteks maksudeklaratsiooni parandamise tagajärjel. Eelnõu algatajad on arvamusel, et piirangud peavad olema proportsionaalsed soovitava eesmärgiga ja leiavad, et kui maksuvõlgnevus ei ole märkimisväärne ja on hankemenetlusse astumise hetkeks tasutud, siis puudub vajadus ettevõtjat hankemenetlusest kõrvaldada. Eelnõu võimaldab hanke korraldajal teha põhjendatud otsus hankemenetluse käigus. Hankijal säilib võimalus põhjendatud kahtluse korral kontrollida riigihankes osalejate maksuvõlgnevuse olemasolu või puudumist kogu hankemenetluse ajal. Võlgnevuse ilmnemisel kõrvaldatakse pakkuja või taotleja hankemenetlusest ehk säilib põhimõte, et maksuvõlglasega hankelepingut ei sõlmita.

Komisjonides

Riigikaitsekomisjonis – kaitseväe korralduse seaduse eelnõu (202 SE). Kutsutud kaitseminister Jaak Aaviksoo; kriminaalmenetluse seadustiku, rahuaja riigikaitse seaduse, sõjaaja riigikaitse seaduse ja Vabariigi Valitsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (203 SE).

Sotsiaalkomisjonis – väljasõit Karula ja Võisiku hoolekodudesse.

Vsiidid, foorumid

* Riigikogu esimees Ene Ergma, Riigikogu liikmed Urmas Klaas, Aleksei Lotman, Marko Mihkelson ja Toomas Varek ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul on (06.03-14.03) Austraalias Riigikogu esimehe ametlikul visiidil. Visiidi viimasel päeval, 13. märtsil, kohtutakse Austraalia parlamendi liikme ja varikabineti välisministri Andrew Robb’iga ja külastatakse Austraalia Rahvusmuuseumi.

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb (12.03-13.03) Pariisis ENPA poliitikakomitee töös.

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb (12.03-13.03) Pariisis ENPA poliitikakomitee töös.

* Põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt osaleb (10.03.-14.03) Strasbourgis Rassismi ja Sallimatuse Vastase Euroopa Komisjoni (ECRI) 45. plenaaristungil. 

* Riigikogu Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Mart Jüssi (10.03-14.03) ja Margus Lepik (10.03.-13.03) osalevad Peterburis 9. Läänemere keskkonnafoorumil „Läänemere päev“. Kõne all on ka Läänemerre kavandatava gaasijuhtme rajamine. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside