Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

 

Kolmandal lugemisel on kaks eelnõu.

Valitsuse algatatud piirivalveteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (95 SE) eesmärk on muuta selgemaks piirivalveauastmete andmise kord.

Valitsuse algatatud tarbijakaitseseaduse ja võlaõigusseaduse muutmise seaduse eelnõuga (28 SE) üle võetav direktiiv käsitleb kaubandustavasid. Direktiiv annab ebaausa kaubandustava üldise määratluse, kehtestab reeglid, mille alusel hinnata, kas kaubandustava on ebaaus, ning sätestab tarbijate suhtes ebaausate kaubandustavade kasutamise keelu.

Komisjonides

Kultuurikomisjonis – põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (115 SE), 2008. aasta riigieelarve eelnõu haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisala arutelu ministri osavõtul.

Rahanduskomisjonis – 2008. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (122 SE); riigi 2007. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu (121 SE); väärtpaberituru seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (108 SE).

Kohtumised, seminarid

Kell 9. 45 – väliskomisjoni liikmed kohtuvad Soome parlamendi esimehe Sauli Niinistöga.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Soomes Helsingis seminaril “Putini-järgse ajastu poole – Soome väljakutsete muutmine”, mille korraldab Helsingi Ülikool. Teemad on: julgeolek ja ühiskond – riskid ja võimalused ning julgeolek ja energiaga varustatus – väljakutsed ja võimalused tulevikus. Marko Mihkelson esineb seminaril ka ettekandega.

* Riigikogu Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Helle Kalda ja Kalvi Kõva osalevad (11.10-12.10) Leedus BA haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni ümarlaual „Kõrgharidus ja Lissaboni strateegia.”

* Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof osaleb (10.10-12.10) Genfis toimuval seminaril „Kõikide naistevastase diskrimineerimise vormide kaotamise konventsiooni rakendamine. Parlamentide ja nende liikmete roll.”

* Põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp ja kultuurikomisjoni liige Eldar Efendijev osalevad (10.10-12.10) Bakuus SRÜ ja Baltimaade noorte liidrite 3. foorumil „Vastutajate põlvkond.”

* Riigikogu Parlamentidevahelise Liidu Eesti rühma president Ivi Eenmaa, asepresidendid Marika Tuus (6.10-11.10) ja Erki Nool (7.10-11.10) ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul (7.10-12.10) osalevad Parlamentidevahelise Liidu 117. Assambleel Genfis. Kõne all on parlamentidevahelise koostöö aktuaalsed

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside