Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele vastavad rahandusminister Ivari Padar, regionaalminister Vallo Reimaa ja sotsiaalminister Maret Maripuu. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 10 Riigikogu liiget. Regionaalminister peab vastama küsimustele, mis seotud regionaalhalduse, Kodanikeühiskonna Sihtkapitali loomise ja avaliku sektori IT arendusega; sotsiaalminister vastab tervishoiusüsteemiga seotud küsimustele ja rahandusminister selgitab, kuidas on lood rahutuste tagajärjel tekkinud kahjude hüvitamisega.

Kell 14 – täiskogu istung

Esimesel lugemisel on kolm erikomisjoni moodustavat eelnõu.

1. Riigikogu otsus “Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni moodustamine” eelnõu (13 OE) näeb ette korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni moodustamise järgmises koosseisus: Kaia Iva, Aleksei Lotman, Jaanus Marrandi, Tatjana Muravjova, Kadri Must ja Heljo Pikhof. Nende asenduskliikmeteks oleksid eelnõu kohaselt Ken-Marti Vaher, Maret Merisaar, Mai TreialTaavi Rõivas, Aivar Riisalu ja Mark Soosaar. Komisjoni ülesanne on ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonide kogumine, hoidmine ja nende tegelikkusele vastavuse kontrollimine;  järelevalve Riigikogu liikmete töökoha- ja tegevuspiirangute üle jm.

2. Riigikogu otsus “Riigikogu julgeolekuasutuste järelvalve komisjoni moodustamine” eelnõu (14 OE) näeb ette Riigikogu erikomisjonina Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni moodustamise järgmises koosseisus: Jaanus Rahumägi, Villu Reiljan, Ain SeppikMarek Strandberg, Kalvi Kõva ja Mart Laar. Nende asenduskliikmeteks oleksid eelnõu kohaselt Rain Rosimannus, Karel Rüütli, Kalle Laanet, Valdur Lahtvee, Eiki Nestor ja Peeter Tulviste. Komisjon kontrollib jälitustegevuse seaduse § 19 ja  § 36 sätestatud aruandeid ja täidab julgeolekuasutuste seaduse §-s 36 ning Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute arvelevõtmise ja avalikustamise korra seaduse §-s 11 sätestatud ning muid seadusest tulenevaid ülesandeid.

3. Riigikogu otsus “Riigieelarve kontrolli komisjoni moodustamine” eelnõu (15 OE) näeb ette Riigikogu erikomisjonina riigieelarve kontrolli komisjoni moodustamise järgmises koosseisus: Tõnis Kõiv, Hannes Rumm, Tarmo Mänd, Toomas Trapido, Ken-Marti Vaher ja Toomas Varek. Nende asenduskliikmeteks oleksid eelnõu kohaselt Hannes Astok, Indrek Saar, Ester Tuiksoo, Mart Jüssi, Toomas Tõniste ja Tiit Kuusmik. Komisjoni ülesanne on vaadata läbi riigi majandusaasta koondaruanne ja selle kontrolliaruanne; vaadata läbi avaliku sektori auditeerimise küsimusi jm

Päevakord asub aadressil https://www.riigikogu.ee/?op=ems&page=tk_nadal

Üritused, kohtumised


Kell 11
– Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Soome väljaannete naistoimetajatega.

Kell 11 Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Rakveres toimuvatel üritustel seoses Euroopa päevaga. Plaanis on esinemised Rakvere Reaalgümnaasiumis, Ühisgümnaasiumis ja osalemine Rakvere linna korraldatud Rooma Lepingute ettelugemise üritusel ning Euroopa päeva kontserdil.

Kell 18 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Euroopa päeva tähistamisel Tammsaare pargis.

Kell 18.30Ene Ergma esineb sõnavõtuga Pärnus Euroopa päeva tähistamisel.

* Põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde ja liige Mart Nutt vaatlevad (kuni 15.05) OSCE PA delegatsiooni koosseisus Armeenia parlamendivalimisi.

 * Riigikogu liikmed Helle Kalda ja Mart Laar ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (kuni 09.05) Vabariigi Presidendi ametliku delegatsiooni koosseisus riigivisiidil Gruusias.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside