Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 algab infotund, kus Riigikogu liikmete küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning siseminister Jüri Pihl.

Kell 14 algaval istungil on päevakorras 4 eelnõu arutelu.

1) Valitsuse algatatud konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu (80 SE) teine lugemine. Konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu ettevalmistamine on tingitud vajadusest viia riigiabi peatüki sätted vastavusse riigiabi puudutavates õigusaktides Euroopa Liidu tasandil tehtud muudatustega. Osa kavandatavatest muudatustest seondub konkurentsi- ja riigiabialase igapäevatööga ning plaaniga luua riigiabi ja vähese tähtsusega abi register, mis hõlbustaks riigiabi järelevalvet, kumuleerimisreeglite täitmist ja aruandluse esitamist.

2) Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi ja Gruusia vahelise tulu- ja kapitalimaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingu ja selle juurde kuuluva protokolli ratifitseerimise seaduse eelnõu (119 SE) esimene lugemine.

3) Valitsuse algatatud 12. augusti 1949 Genfi konventsioonide 8. detsembri 2005 (III) lisaprotokolli täiendava tunnusmärgi vastuvõtmise kohta ratifitseerimise seaduse eelnõu (129 SE) esimene lugemine

4) Valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse seoses valitsusasutuste ühendamisega eelnõu (125 SE) esimene lugemine. Seoses majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisala allasutuste ühinemise ettevalmistamisega on vaja viia sisse muudatused 36 seaduses. Ühinevateks asutusteks on Energiaturu Inspektsioon, Konkurentsiamet, Raudteeinspektsioon, Sideamet ja Tehnilise Järelevalve Inspektsioon.

Kohtumised:

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Eestis visiidile saabuva Horvaatia presidendi Stjepan Mesiciga.

*      *      *

Välislähetused:

*Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni liige Mart Jüssi ja Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Marko Pomerants osalevad (4. – 7. nov.) Norras Oslos Põhjamaade Nõukogu korraldataval Põhja- ja Baltimaade kliimamuutuste ja energeetikaalasel seminaril. Muuhulgas käsitletakse ka süsihappegaasi saastuse vähendamisega seonduvat.

*Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ning liige Imre Sooäär osalevad (5. – 8. nov.) Prantsusmaal Pariisis kollokviumil „Ballistiline raketitõrje Euroopas” ning WEU Assamblee presidentide laiendatud komitee, poliitika- ja kaitsekomitee ning tehnoloogia ja õhuruumi komitee istungitel.

*Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga on töövisiidil (7. – 9. nov.) Euroopa Parlamendis ja NATO peakorteris Brüsselis. Toimuvad kohtumised, Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase, suursaadik Raul Mälgu, ning Europarlamendi liikmetega. NATO peakorteris kohtutakse asepeasekretäri kaitseinvesteeringute alal Peter Floryga, kellega räägitakse raketikaitsest, küberkaitsest ja merendusega seonduvast. Kohtutakse Taani suursaadiku Per Poulsen-Hanseni ja Hollandi suursaadiku Herman Schaeperiga. Lõunalauas räägivad oma töövaldkonnast peasekretäri eriesindaja Kaukaasias ja Kesk-Aasias Robert F. Simmons, PFP partnerluse planeerimise ja aruandlusega tegeleva direktoraadi direktor Frank Boland, DASG operatsioonide direktoraadi esindaja James Pardew ning DASG kommunikatsiooni ja avaliku diplomaatia üksuse esindaja Stefanie Babst. Suursaadik Jüri Luik tutvustab Riigikogu liikmetele Eesti esinduse tööd. Väliskomisjoni delegatsiooni koosseisus on Brüsselis veel komisjoni liikmed Raivo Järvi, Toomas Varek, Ivi Eenmaa ja Silver Meikar.

*Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb (7. – 10. nov.) Saksamaal Berliinis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) korraldataval rahvusvahelisel kosmoseuurimise konverentsil, kus keskendutakse kosmose uurimise alasele tegevusele maailmas ning sellest tulenevalt Euroopa võimalustele ja kasulikkusele. Berliinist suundub Ene Ergma Görlitzisse Arvo Pärdi austamise tseremooniale. Arvo Pärdile antakse üle „Silla” auhind.

*Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Aleksei Lotman on (7. – 10. nov.) ENPA delegatsiooni koosseisus valimiste-eelsel missioonil Venemaal Moskvas. Toimuvad kohtumised Duuma spiikri Boris Grõzlovi ja fraktsioonide poliitiliste liidrite Gennadi Zjuganovi, Vladimir Žirinovski ja Sergei Glazjeviga, konstitutsioonikohtu esimehe, keskvalimiskomisjoni esimehe ja mitme väiksema erakonna, liikumise ja valitsusväliste organisatsioonide esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside