Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis vastavad Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja välisminister Urmas Paet. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 7 Riigikogu liiget. Küsimused puudutavad valitsusliidu tegevuskava, lasteaiakohti, Eesti Energiat, inimrööve, tervishoidu, kodanike turvatunnet ja pensione.
Kell 14 – täiskogu istung

Päevakorras esimesel lugemisel on valitsuse algatatud väärtpaberituru seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (8 SE), mille eesmärk on võtta Eesti õigusesse üle EL direktiiv 2009/44/EÜ, mis käsitleb finantstagatiste ja väärtpaberite arveldustega seonduvat. Lisaks  täpsustab eelnõu Eesti väärtpaberite keskregistris väärtpaberikontodega seotud registritoiminguid, eelkõige neid, mis seonduvad väärtpaberite pantimisega, ning loob isikutele võimaluse avada väärtpaberikonto otse Eesti väärtpaberite keskregistris ilma panga või muu kontohalduri vahenduseta.

Kell 12 – riigikaitsekomisjon

Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmisega seonduvalt rahuaja riigikaitse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (28 SE). Kutsutud kaitseminister Mart Laar.
Kohtumised, koosolekud, konverentsid

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Riigikogu kosmoseuuringute toetusrühma koosolekul (ruum L 333).
Kell 16Ene Ergma kohtub Hispaania suursaadiku Eduardo Ibáñez López-Dóriga’ga.
* Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (3.05-4.05) Saksamaal Leipzigis konverentsil „Ajakirjandus, meedia ja parlament“.
Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside