Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 12 demokraatia töötuba

Demokraatia töötoa seekordne arutelu kannab pealkirja „Eesti – tulevikumuuseum?“. Kõne all on Riigikogu menetluses olev uus muuseumiseaduse eelnõu (374 SE) ja sellega seotud küsimused – kas ja kuidas vastab eelnõu Eesti tulevikumuuseumide ja muuseumihuviliste vajadustele ning kuhu peaks uus seadus Eesti muuseumielu juhtima?

Ettekannetega esinevad kultuurikomisjoni liige, Riigikogu muinsuskaitseühenduse esimees Liisa-Ly Pakosta, kultuuriminister Rein Lang, õiguskomisjoni esimees, SA Virumaa muuseumid nõukogu esimees Marko Pomerants, Eesti mitme muuseumi direktorid ja tegevjuhid.

Töötuba toimub Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1).

Tutvu ka töötoa päevakavaga

Kell 10
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon

1. Infosüsteemi esitlus.
2. Erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu projekt, mis on koostatud põhiseaduskomisjoni kogutud ettepanekute põhjal.
3. Rahvakogu ettepanekud erakondade rahastamise muutmiseks. 
Ruum L333.

Töövisiidid

* Riigikogu esimees Ene Ergma on väljasõidul Võrumaal. Kell 11 annab Ergma ühiskonna õpetuse tunni Kesklinna Gümnaasiumis ja kell 13 astronoomia tunni Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumis. Kell 14. 30 toimub Kesklinna Gümnaasiumis kohtumine Võru linna õpetajatega ja kell 16.15 on kavas kohtumine Pensionäride Päevakeskuses.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liige Margus Hanson osalevad (29.03-6.04) väliskomisjoni töövisiidil Singapuri ja Indoneesiasse nende riikide parlamendi väliskomisjonide kutsel. Kolmapäeval jõuab Eesti delegatsioon Indoneesiasse, kus toimuvad kohtumised Rahva Konsultatiivassamblee ning Habibie Keskuse Demokraatia ja Inimõiguste Instituudi esindajatega.

Tegemist on Eesti esimese parlamentaarse visiidiga nendesse riikidesse. Mõlemas riigis toimuvad kohtumised parlamendi väliskomisjoni, valitsuse, mõttekodade ja ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega. 4. aprillil osaleb väliskomisjoni delegatsioon Indoneesia pealinnas Jakartas Eesti aukonsulaadi avamisel ja 5. aprillil kohtub Indoneesia välisministri Marty Natalegawa’ga.

Väliskomisjon jätkab sellega eelmisel aastal Aasia strateegia raportis väljatoodud eesmärkide täitmist. Tegemist on Riigikogu selle koosseisu ajal väliskomisjoni teise visiidiga Aasia riikidesse. 2011. aasta novembris külastas väliskomisjoni delegatsioon Jaapanit ja Lõuna-Koread. 

* Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester, aseesimees Rannar Vassiljev ning komisjoni liikmed Kadri Simson ja Remo Holsmer osalevad (2.04-4.04.)  Kreekas rahanduskomisjoni töövisiidil. Kavas on kohtumised Kreeka parlamendis, Keskpangas ja rahandusministeeriumis. Kõne all on makromajandus, maksupoliitika ja erastamisega seotud küsimused. 

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside