Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 19 – Estonia kontserdisaalis algab Eesti Vabariigi 90.aastapäeva avaüritus tähistamaks Maanõukogu kuulutamist kõrgema võimu kandjaks Eestis.

Kutsutud on endised ja praegused Riigikogu liikmed, valitsuse liikmed, Riigikohtu esimees ja liikmed, Põhiseadusliku Assamblee liikmed, diplomaatiline korpus, loomeliitude esindajad jt.

Ürituse avab Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, millele järgneb Riigikogu esimehe Ene Ergma päevakohane kõne. Koos vaadatakse Eesti Televisioonis valminud dokumentaalset telelavastust „Oma Maapäev”, mis jutustab keerulistel aegadel tehtud julgetest otsustest. See on lugu Jüri Vilmsist, kes läks 1918. aasta varakevadel koos kolme kaaslasega üle merejää Soome poole, et noore riigi iseseisvusele välismaalt tuge leida ja kelle saatus on tänaseni selgusetu.

Kohtumised

* Riigikogu Eesti—Moldova parlamendirühma esimees Urmas Klaas, aseesimees Silver Meikar ja liikmed Helle Kalda, Kalvi Kõva ja Marko Pomerants osalevad (26.11-29.11) Moldovas kohtumistel Moldova parlamendis. Arutatakse arengukoostöö projektide võimalusi. Parlamendis võtab Riigikogu delegatsiooni vastu Moldova parlamendi esimees Marian Lupu, kohtutakse väliskomisjoni esimehe Grigore Petrenco, sotsiaalkomisjoni esimehe Valentina Buliga, keskkonna ja territoriaalse arengu komisjoni esimehe Vladimir Ciobanu ning Moldova-Eesti parlamendirühma liikmetega. Samuti on kavas kohtumine Moldova välis- ja Euroopa integratsiooni ministri Andrei Stratani ning majandus- ja kaubandusministeeriumi ametnikega.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Hanno Pevkur, Rein Ratas, Taavi Rõivas, Evelyn Sepp ja Taavi Veskimägi on (28.11-30.11) Belgias Brüsselis visiidil Euroopa Parlamendis. Visiidi käigus kohtutakse Euroopa Parlamendi (EP) liikmete Katrin Saksa, Siiri Oviiri, Toomas Savi ja Tunne Kelamiga, samuti Riina Kionka (EL välispoliitika juhi Javier Solana eriesindaja inimõiguste küsimuses), EP väliskomisjoni aseesimehe Michael Gahleri, EP Balti-Euroopa saadikute intergrupi esimehe Christopher Beasley, Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktori Signe Ratso, Eesti suursaadiku Belgias Malle Talveti, Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase, Euroopa Komisjoni väikeettevõtete konkurentsivõime edendamise direktoraadi direktori Maive Rute, Eesti suursaadiku EL juures Raul Mälgu, Euroopa Kontrollikoja Liikme Kersti Kaljulaidi ning Euroopa Kohtu kohtuniku Uno Lõhmusega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside