Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13.30 – Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon korraldab koostöös välisministeeriumi, ja Tallinna Ülikooliga Riigikogu konverentsisaalis Euroopa Liidu Läänemere strateegiat tutvustava konverentsi. ELAKi esimees Marko Mihkelson esineb konverentsil kõnega.

Konverentsi eesmärgiks on tutvustada Läänemere strateegia toimimisviisi kõigile asjast huvitatud Eesti riigiametnikele. Eriti teretulnud on kolleegid haruministeeriumide Euroopa Liidu osakondadest, kellel on oma oluline roll Eesti seisukohtade kujundamisel mitmetes Läänemere strateegiaga vähem või rohkem seotud valdkondades nagu ELi ühtekuuluvuspoliitika, EL 2020 strateegia, ELi uus mitmeaastane eelarve jt.
 
Tutvustatakse hetkeolukorda strateegia elluviimisel, selle koordineerimist, rahastamist, tulevikustsenaariume ja seoseid teiste EL poliitikatega. Lisaks ürituse korraldajatele astuvad ettekannete ja sõnavõttudega üles strateegia rakendamisega kõige otsesemalt seotud kolleegid EL Komisjonist, Interact Point Turku’st, Euroopa Investeerimispangast ja asjaomastest Eesti ministeeriumidest. 
 
Konverentsi lõpus esitlevad Tallinna Ülikooli, Polis’e ja SIDA esindajad raamatut „Euroopa Liidu Läänemere regiooni strateegia – uus väljakutse teadmistepõhiseks regionaalseks ja kohalikuks valitsemiseks ja koostööks“.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside