Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele vastavad kaitseminister Jaak Aaviksoo, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning siseminister Jüri Pihl. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 9 Riigikogu liiget. Küsimuste esitamise järjekorra ja valdkonnad leiad siit.

Kell 14 – täiskogu istung

Riigikogu jätkab teisipäevase päevakorra menetlemisega: pooleli jäi eelnõu 128 SE ja käsitlemata 123 SE. Kolmapäevases päevakorras on 16 eelnõu, millest 5 on kolmandal, 9 teisel ja 2 esimesel lugemisel.

3. Kolmanda päevakorrapunktina on kolmandal lugemisel valitsuse algatatud kaitseliidu seaduse § 40 muutmise seaduse eelnõu (92 SE), mille eesmärk on muuta kaitseliidu seaduses sätestatud tähtaegu, et võimaldada lõpule viia kaitseliidu omandisse andmisele kuuluvate varade üleandmise protsess. Et kaitseliidule varade tagastamise näol on tegemist aeganõudva protsessiga, ei ole senistest tähtaegadest kinnipidamine võimalikuks osutunud.

4. Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse eelnõu (137 SE), mis kaasajastab rahapesu ja terrorismi tõkestamisega seotud regulatsiooni ning arvestab neid muutusi, mida on endaga kaasa toonud tehnoloogia kiire areng ja kuritegevusega seotud tehingute siirdumine globaalsesse ning kiirelt toimivasse küberruumi. 

5. Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud teenetemärkide seaduse eelnõu (134 SE), mille eesmärk on riiklike teenetemärkide andmise korralduse lihtsustamine. Kaotatakse ära Teenetemärkide Komitee ning jäetakse igaühele, sealhulgas asutustele, õigus esitada ettepanekuid, ilma seejuures kvoote kehtestamata. Ettepanekutele seatakse tähtajaline juurdepääsu piirang. Teenetemärkidega seotud asjaajamine antakse Vabariigi Presidendi Kantselei korraldada. Lisandub teenetemärgi äravõtmise ning teenetemärgi miniatuuri ja täiendava rosettmärgi taotlemise regulatsioon. Eelnõu ühtlustab teenetemärkide kirjeldused ning kehtestab etalonkujutised. Vabariigi President on eelnõu kohaselt edaspidi Riigivapi ketiklassi kavaler.

6. Kolmandal lugemisel on Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud elatisabi seaduse muutmise seaduse eelnõu (156 SE), mille eesmärk on kõrvaldada elatisabi seaduse rakenduslikud probleemid, välistamaks võimalikud ebaselgused seaduse rakendumisel.

 7. Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (159 SE), millega tõstetakse tööealiste puudega inimeste toetusi 30% võrra. Sügava puude korral hakkab toetus olema 210%, raske puude korral 140% ja keskmise puude korral 65% puudega inimeste sotsiaaltoetuste määrast kuus. Puudega inimeste sotsiaaltoetuste määr 2008. aastal on 400 krooni. Seega hakkavad tööealised inimesed saama sügava puude korral 840 krooni, raske puude korral 560 krooni ja keskmise puude korral 260 krooni kuus toetust.

8. Teisel lugemisel läheb lõpphääletusele valitsuse algatatud Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri eesõiguste ja puutumatuse kokkuleppe heakskiitmise seaduse eelnõu (138 SE), mille eesmärk on kokkulepe heaks kiita ja täita sellega riigisisene menetluslünk. Eesti kirjutas kokkuleppe alla ja on selle osaline juba alates 12. veebruarist 1992. Kokkuleppe ratifitseerimine annab aatomiagentuurile oma ülesannete täitmiseks vajaliku õigusvõime, eesõigused ja puutumatuse, mida neil on vaja ülesannete sõltumatuks täitmiseks liikmesriikide territooriumil.

9.-11. päevakorrapunktina lähevad teisel lugemisel lõpphääletusele Eesti kaitseväe üksuste välismissioonidele lähetamine Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi koosseisus ja seniste lähetuste pikendamine Kosovos ja Iraagis. Eelnõud (140 OE), (143 OE) ja (144 OE).

Täielik päevakord asub siin.

Kohtumised, istungid

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland on (16.12-19.12) Gruusias töövisiidil. Visiidi käigus kohtutakse Gruusia presidendi kohusetäitja Nino Burjanadze, parlamendi esimehe kohusetäitja Mihheil Mašavariani, asepeaministri ja Euroopa ja Euro-Atlantiliste suhete riigiministri Giorgi Baramidze, välisministri Gela Bežuašvili, Kogu Gruusia patriarhi Ilja II ning mitme parlamendikomisjoni ja opositsiooni esindajaga.

* Riigikogu kultuurikomisjoni liige Maret Merisaar osaleb (17.12-19.12) Belgias Brüsselis Euroopa parlamendi ja EL rahvusparlamentide haridus- ja kultuurikomisjonide istungil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside