Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Riigikogu liikmete küsimustele vastavad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, sotsiaalminister Hanno Pevkur ning minister Urve Palo. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 6 Riigikogu liiget. Küsimused puudutavad sotsiaalpoliitikat, uuendusi hariduses, pensioniameti teenindusvõimekust, pensionipoliitikat ja tööturgu.

Kell 14 – täiskogu istung

Päevakorras on 4 eelnõu, millest 1 on kolmandal ja 3 esimesel lugemisel.

1. Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud ehitusseaduse muutmise seaduse eelnõu (389 SE), mis täpsustab ehitustegevust reguleerivate kohaliku omavalitsuse poolt väljastatavate dokumentide (kirjalik nõusolek, ehitusluba ja kasutusluba) andmeid ja väljastamise korda, sätestades mitmeid ehitise ehitamise ja kasutamisega seonduvaid nõudeid ja tingimusi. Eelnõu täiendab ka hoone energiatõhususega seotud regulatsioone.

2. Esimesel lugemisel on valitsuse algatatud rakenduskõrgkooli seaduse § 11 lõike 1² muutmise seaduse eelnõu (431 SE), mis lubab riigikaitselise rakenduskõrgkooli ohvitseri õppekohtadele kandideerida ka kohe peale keskkooli lõpetamist, st enne ajateenistuse läbimist. Algataja hinnangul annab see paremaid tulemusi isikute värbamisel kaitseväkke ja aitab edukamalt korraldada kaitseväe värbamissüsteemi tööd keskkooliõpilaste hulgas.

3. Esimesel lugemisel on valitsuse algatatud hasartmängumaksu seaduse eelnõu (433 SE), mis muudab senist hasartmängude regulatsiooni, täpsustab võib muudab maksumäärasid ja sätestab ka mitmeid uusi hasartmänguliike. Muuhulgas tõuseb arvloteriide maksumäär seniselt 10%-lt 18%-ni. Uute hasartmängudena maksustab eelnõu osavusmängu korraldamiseks kasutatav mänguautomaate ja totot, mis ühendab endas nii totalisaatorit kui ka kihlvedusid.

4. Esimesel lugemisel on keskkonnakomisjoni algatatud riigivaraseaduse täiendamise seaduse eelnõu (436 SE), millega luuakse eeldused, et metsaomanikud saaksid omandada oma kinnistuga piirnevat riigile kuuluvat metsamaad. Algataja hinnangul annab metsaressursi andmine kohalikele elanikele olulise panuse maapiirkondade sotsiaal-majandusliku arengu tagamiseks. Metsamaad sisaldavate riigimaade võõrandamisel metsaomanike eelistamisega tagatakse ka edaspidi metsamaade kasutamine metsa majandamise eesmärgil, mis kaudselt tagab piirkonna looduskeskkonna stabiilsuse.

Üritused, töövisiidid

Kell 11.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esineb ettekandega astmelisest tulumaksust rahandusseminaril „Fookuses Eesti rahandussüsteem” (Viru Hotelli konverentsisaalis).

Kell 12 -Toompea lossi lõunatiivas III korrusel avatakse Tartu Keskkonnahariduse Keskuse koostatud linnalooduse näitus “Ma pole külaline, ma elan siin”. Mänguline näitus kutsub hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest ning märkama elusolendeid, keda linnainimesed alati tähele ei pane. Väljapanek tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtustest. Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös. Kevadlaule esitavad lasteaia „Sinilind“ lapsed. Ettevõtmine on pühendatud 20. märtsil algavale kevadele.

* Riigikogu esimees Ene Ergmasõidab ametlikule visiidile Bulgaariasse. Teda saadavad Riigikogu liikmed Hannes Astok, Ott Lumi, Jaanus Marrandi, Toomas Varek ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Visiit kestab 18.-21. märtsini.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Marko Mihkelson ja liikmed Aleksei Lotman, Evelyn Sepp ja Taavi Rõivas osalevad (17.03-18.03) Rootsis Stockholmis ELAKi kahepoolsel visiidil Rootsi parlamenti (Riksdagi) ja teistesse Rootsi Euroopa Liidu eesistumisega seotud institutsioonidesse.

Täna toimub kohtumine Riksdagi väliskomisjoni esimehe Göran Lennmarkeri, EL komisjoni esimehe Anna Kinberg Batra ja EL riigisekretäri Maria Åseniusega.

* Riigikogu liige Taavi Veskimägi osaleb (18.03 -20.03) Berliinis Konrad Adenaueri Fondi ja Saksa Rahvusvahelise ja Julgeoleku Instituudi korraldataval konverentsil “Ülemaailmne juhtimine majanduskriisi tingimustes”.

* Riigikogu liige Mart Laar osaleb (18.03-19.03) Brüsselis Euroopa Parlamendi kuulamisel “Euroopa südametunnistus ja totalitaarse kommunismi kuriteod: 20 aastat hiljem”.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside