Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13infotund

Riigikogu liikmete küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, justiitsminister Rein Lang ja rahvastikuminister Urve Palo. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 5 Riigikogu liiget. Peaminister jagab selgitusi maksustõusude teemal ja välismaalaste seaduse kohaldamise kohta rüüstajate suhtes; rahvastikuminister vastab küsimustele, mis puudutavad mitte-eestlaste lõimumispoliitikat ja justiitsminister selgitab alkoholipoliitikat.

Kell 14 – täiskogu istung

Esimesele lugemisel on valitsuse algatatud keskkonnainfo kättesaadavuse, keskkonnaasjade otsustamises üldsuse osalemise ning neis asjus kohtu poole pöördumise konventsiooni muudatuse ratifitseerimise seaduse eelnõu (16 SE), millega ratifitseeritava muudatuse eesmärk on täpsustada konventsiooniosaliste kohustusi seoses üldsuse osalemisega otsuste tegemisel geneetiliselt muundatud organismide tahtliku keskkonda viimise kohta. Tehtava muudatuse kohaselt peab konventsiooniosaline sobival, õigeaegsel ja tõhusal viisil tegema üldsusele kättesaadavaks kokkuvõtte GMO tahtlikuks keskkonda või turuleviimiseks esitatud taotlusest ja asjakohase tegevuse mõju hindamisaruande.

Päevakord asub aadressil https://www.riigikogu.ee/?op=ems&page=tk_nadal

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 8 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Iisraeli asepeaministri Shimon Peres’iga.

Kell 12.30 Ene Ergma avab Toompea lossi kunstisaalis maalikunstnik Lola Liivati tööde näituse.

Kell 16 – Ene Ergma kohtub Läti parlamendi vastloodud toetusrühma liikmetega.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Taavi Rõivas osaleb (kuni 18.05) Sloveenias Ljubljanas Sloveenia parlamendi ja Maailmapanga korraldataval konverentsil, kus käsitletakse üleminekuperioodiga seotud kogemusi.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside