Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – infotund

Infotunnis vastavad Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja siseminister Ken-Marti Vaher. Küsimuste esitamiseks on registreerunud 6 Riigikogu liiget. Küsimused puudutavad pensioneid, õnnetussurmade arvukuse kasvu 2011. aastal, kütuseaktsiise, hooldusravi, sisejulgeoleku eelarvet ning vabatahtlike päästekomandode loomist ja toetamist.

Kell 14 – täiskogu istung

Päevakorras
on olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu ja ühe eelnõu esimene lugemine.
1. Jätkub teisipäeval tööaja lõppemise tõttu pooleli jäänud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu energiasäästu teemal. Kolmapäevasel istungil peab ettekande majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. Teisipäevasel istungil esinesid sel teemal majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna dekaan professor Tõnu Lehtla. Aruelu valmistas ette Riigikogu majanduskomisjon, mis kuulas ära hulganisti erinevaid eksperte majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonnast, ASist Eesti Energia, ASist Elering, Sihtasutusest Kredex ja OÜst Energiasalv.
2. Esimesel lugemisel on valitsuse algatatudäriseadustiku ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (9 SE), mille peamine eesmärk on Eesti õigusesse üle võtta direktiiv 2009/109/EÜ, 16. september 2009, millega muudetakse nõukogu direktiive 77/91/EMÜ, 78/855/EMÜ, 82/891/EMÜ ning direktiivi 2005/56/EÜ seoses aruandlus- ja dokumenteerimisnõuetega ühinemise ja jagunemise korral. Direktiivi seletuskirja kohaselt on selle eesmärk aidata kaasa ELi konkurentsivõime suurendamisele, vähendades selleks Euroopa äriühinguõiguse direktiividest tulenevat halduskoormust. Ühinemiste ja jagunemiste direktiivi muudatused hõlmavad ühingute aruandlusnõuete vähendamist, sh ka ema- ja tütarettevõtjate ühinemise korral, ning teavitamisnõuete kaasajastamist. Lisaks on samasugused muudatused tehtud osaliselt ka piiriüleste ühinemiste direktiivis. Kapitalinõuete direktiivi muudatused võimaldavad liikmesriikidel vähendada aruandluskohustust aktsiaseltsi asutamisel ja aktsiakapitali suurendamisel, kui need toimuvad ühinemise või jagunemise käigus.


Üritused, istungid
 
Kell 15 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Tallinna Ülikooli rektori inauguratsioonitseremoonial (TLÜ hoone).
* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma osaleb (7.05-14.05) Washingtonis ja Chicagos NATO Parlamentaarse Assamblee majandus- ja julgeoleku komitee üle-Atlandiliste suhete alamkomitee ning poliitikakomitee väljasõiduistungil.
 
* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Imre Sooäär ja delegatsiooni liige Kalev Kallo osalevad (8.05-11.05) Prantsusmaal Pariisis WEU Assamblee viimasel, 60. istungil.
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside