Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 11 Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 12. oktoobril toimuval töö, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel. Kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur ning eurokoordinatsiooni ja välissuhete osakonna peaspetsialist Nele Paluste.
 
2. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele “Transpordi jätkusuutlik tulevik“ (COM(2009)279). Kutsutud majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi ja logistikavaldkonna nõunik Anti Moppel.
 
3. Eesti seisukohad 9. oktoobril toimuval Euroopa Liidu transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu (TTE) kohtumisel. Seisukohti tutvustavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe ja lennundus- ja merendusosakonna peaspetsialist Anton Merits.
 
Riigikogu teabepäev Saaremaal
Saare maakonna kuu raames toimub Riigikogu teabepäev Saaremaal, millest võtavad osa Riigikogu esimees Ene Ergma ning Riigikogu liikmed Imre Sooäär, Tarmo Kõuts, Indrek Saar, Valdur Lahtvee, Kalle Laanet ja Tarmo Mänd.
Kell 10 – kohtumine Muhu vallavanema ja volikogu esimehega Muhu põhikoolis. Külastatakse Muhu sotsiaalkeskust.
 
Kell 12 – tutvumine  turismimajanduse perspektiividega Saaremaa Spaa Hotellis “Rüütli”.
 
Pärastlõunal jätkub ringkäik Saaremaa muuseumit külastades, kus muuseumi direktori Endel Püüa ja teiste muuseumi töötajatega räägitakse kavandatavast maakondade muuseumide reformist. Samas tutvutakse ka uue ekspositsiooniga “Lähiajaloo esimene etapp”.
 
Kell 15 – algab Maavalitsuse saalis maakonna arengustrateegia tutvustus, kus osaleb maavanem Toomas Kasemaa, samuti kohtutakse Saaremaa Ettevõtjate Liidu (SEL) ja Saaremaa Omavalitsuste Liidu (SOL) esindajatega.
Kell 16.30 – külastatakse Saaremaa Piimatööstust.
 
Kohtumised, konverentsid
 
Kell 9.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb IX Rahvusvahelisel kommunaalmajanduse aastakonverentsil 2009 „Roheline linn” (Eesti Näituste Sinises paviljonis).
 
Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Noarootsi valla juhtidega.
 
Kell 13.30Jüri Ratas kohtub Pöide valla juhtidega.
 
* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Raivo Järvi ning Rein Ratas osalevad (4.10-6.10) Rootsis Stockholmis COSACi 42. konverentsil. Teemad, mis arutusele tulevad, käsitlevad Rootsi eesistumist Euroopa Liidus, kliimamuutuse probleeme, Euroopa Liidu institutsioonide ja rahvusparlamentide avatust ja läbipaistvust Euroopa Liidu küsimuste käsitlemisel ning Stockholmi kava (sise- ja justiitsküsimuste koostöö ELis).
* Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjoni esimees Jaanus Marrandi ning liige Tatjana Muravjova osalevad (4.10-6.10) Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu organisatsiooni GRECO (Group of States against corruption) 10. aastapäevale pühendatud korruptsiooniteemalisel konverentsil.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside