Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuurikomisjonis

Väljasõiduistung Narvas ja Illukal. Külastatakse keelekümblusprogrammi järgi töötavat lasteaeda Potsataja, kus viibitakse eesti keele tunnis. Seejärel toimub visiit Narva Kreenholmi Gümnaasiumi, kus tutvutakse kooliga ja külastatakse eesti keeles läbiviidavat eesti kirjanduse tundi, toimub kohtumine Narva koolide direktorite, õpilaste ja õpetajatega, et arutada gümnaasiumide üleminekut eestikeelsele õppele ning muidki küsimusi, mis koolidel on tekkinud.

Pärast seda kohtumist sõidetakse Illukale, kus sealses Illuka Põhikoolis leiab aset vestlusring maakonna koolivõrgu teemal, millest võtavad osa ka kohalike omavalitsuste juhid, koolide direktorid ja omavalitsusliitude esindajad.

Baltimaade HIV/AIDSi-teemaline konverents

Tallinnas Nordic Hotel Forumis algab kell 9 Soome Eduskunna rahvastiku ja arengu töörühma ning Riigikogu sotsiaalkomisjoni korraldatav Põhja- ja Baltimaade HIV/AIDSi-teemaline konverents.

Konverentsist võtavad osa Põhjamaade ja Balti riikide parlamendiliikmed ja riigiametnikud, aga ka kodanikuühenduste esindajad. Konverentsi pealkirjaga ”Üle-Euroopaline toetus seksuaal- ja reproduktiivtervisele ja -õigustele: olukord enne ÜRO kõrgetasemelist HIV/AIDS konverentsi juunis 2008” eesmärk on hinnata HIV/AIDSga seotud olukorda, seniseid kogemusi ning võimalikke lahendusi Põhjamaades ja Balti riikides. Konverentsile oodatakse kõnelejaid ÜRO Globaalsest HIV/AIDSi programmist (UNAIDS), ÜRO Rahvastikufondist (UN Population Fund) ja Euroopa Komisjonist, kes räägivad HIV/AIDSi pandeemiast Euroopa kontekstis.

Konverentsi avab välisminister Urmas Paet, Eesti poolse ettekande väljakutsetest eestlaste seksuaal- ja reproduktiivtervise valdkonnas ning HIV ennetustööst teeb Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof ning viimase kahe aasta jooksul HIV ennetamise Eestis alal tehtust räägib sotsiaalkomisjoni liige Tatjana Muravjova.

Konverentsi toimumisele aitasid kaasa ka Soome Rahvastikuliit ja Eesti Seksuaaltervise Liit.

Ajakirjanikud on oodatud!

Lisainformatsioon: sotsiaalkomisjoni nõunik Helgi Kundla, tel 631 6491

Riigikogu esimees Ene Ergma Mustvees

Kell 9 – Ergma kohtub Mustvee Vene Gümnaasiumi õpilastega,
Kell 10 – külastatakse Mustvee Kultuurikeskust
Kell 12  toimub kohtumine Mustvee Gümnaasiumi ja Mustvee Muusika- ja Kunstikooli õpilastega.

Muud üritused, kohtumised, visiidid

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Jüri Vilmsile ja Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud konverentsil (Kohtu 6).

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb (30.03-04.04) Aserbaidžaanis Bakuus parlamentaarsel konverentsil „Peatage naistevastane koduvägivald“, mille korraldab Aserbaidžaani parlament. Konverents toimub eelmisel aastal Euroopa Nõukogu poolt algatatud kampaania „Peatage naistevastane vägivald“ raames. Kristiina Ojuland kohtub ka Aserbaidžaani parlamendi aseesimehe pr Bahar Muradova, välisministri Elmar Mammadjarova, kommunikatsiooni- ja infotehnoloogia ministri Ali Abbasovi ning majandusarengu ministri Heydar Babajeviga.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning liikmed Marko Mihkelson, Silver Meikar ja Toomas Varek on (30.03-06.04) väliskomisjoni töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Kavas on kohtumised senaator Richard Lugar’i, Kongressi Esindajatekoja väliskomisjoni liikme Robert Wexler’i ning riigidepartemangu ja ÜRO esindajatega. Väliskomisjoni delegatsioon osaleb New Yorgis ka Eesti kultuuripäevade avamisel.

* Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ning liikmed Toomas Tõniste ja Marek Strandberg osalevad (30.03-01.04) Leedus Vilniuses energeetikateemalistel kohtumistel Leedu Seimi ja Läti Seimi majanduskomisjonide liikmetega, samuti Leedu välisministeeriumi ja majandusministeeriumi esindajatega. Külastatakse ka Ignalina tuumajaama.

* Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kadri Must osaleb (30.03-04.04)  Saudi Araabias Riyadhis NATO PA poliitikakomitee NATO partnerluse alakomitee väljasõiduistungil.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Jüssi osaleb (31.03-01.04) Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee keskkonnakomisjonide istungil. Arutusel on energiapoliitika.

* Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osaleb (31.03-01.04) Lätis Jurmalas NB8 (Põhjamaad ja Balti riigid) parlamentide peasekretäride kohtumisel. Muuhulgas on arutusel NB8 parlamentide ühisinitsiatiiv – koostöö Gruusia, Moldova ja Ukrainaga, aga ka NB8 parlamendid Euroopa Liidus, energiaprobleemid ja kliimamuutusega seonduv.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside