Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 3.-4. detsembril toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu kohtumisel. Seisukohti tutvustavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Toivo Räim, justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Marten Amjärv ja eraõiguse talituse nõunik Kaija Riismaa.
2. Eesti seisukohad 2. detsembril toimuval Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) kohtumisel. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.
 
Väliskomisjon Hiinas (28. 11– 5. 12)
 * Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning liikmed Ivi Eenmaa, Marko Mihkelson, Toomas Varek ja Valdur Lahtvee on väliskomisjoni töövisiidil Hiinas. Visiidi käigus kohtutakse Hiina Rahvakongressi alalise komitee aseesimehe Yan Junqi´ga, väliskomisjoni liikmetega eesotsas komisjoni aseesimehe Qi Xuchun´ga, Hiina Kommunistliku Partei Keskkomitee välissuhete osakonna ministri Wang Jiarui’ga ning Hiina rahvusvaheliste suhete instituudi esindajatega. Visiidi käigus külastatakse Ningbo’d, kus kohtutakse Ningbo Rahvakongressi ja Ningbo sadama esindajatega, ning Šanghaid, kus toimuvad kohtumised nii Šanghai Rahvakongressis kui EXPO 2010 ettevalmistajatega.
 
Üritused, foorumid 
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (29.11-2.12) Prantsusmaal Pariisis ENPA meeste ja naiste võrdsete võimaluste komitee ning liberaaldemokraatliku poliitilise grupi büroo istungitel. Muuhulgas on arutusel valimissüsteemide mõju naiste esindatusele poliitikas.
 
 * Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ning liikmed Kalev Kallo ja Imre Sooäär osalevad (30.11-3.12) Prantsusmaal Pariisis WEU Assamblee 57. täiskogu istungil. Assambleel antakse ülevaade Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitikast, arutatakse julgeolekuküsimusi seoses laienemisega ning arenguid tuumarelvastumise pidurdamises.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside