Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

 

Peaminister Andrus Ansip vastab Riigikogu liikme Evelyn Sepa esitatud arupärimisele, mille teemaks on aprillirahutuste analüüs ja tagajärjed. Arupärija väitel on aprillisündmuste tulemusel vähenenud kaupade vedu läbi Eesti sadamate, mille tulemusel on langenud Eesti Raudtee ja Tallinna sadamate käive 40 % ning on oodata 2-3%list SKT kahanemist. Arupärija tunneb huvi, kas valitsus on analüüsinud (või on kavas analüüsida) aprillirahutusteni viinud sündmuste eellugu ja käiku ning prognoosinud nendega kaasnevaid võimalikke tagajärgi Eesti majandusele ja poliitilisele arengule. Samuti küsib arupärija, millised tõsised ohud varitsesid kevadel Eesti riiki, et sundisid valitsust toimima just sellisel viisil nagu see kevadel juhtus?

Peale arupärimisele vastamist on avatud vaba mikrofon.

Arupärimine asub siin.      

Ja nädala päevakord on siin.  

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjonis – Eesti seisukohad 4. detsembril toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) kohtumisel, kutsutud rahandusminister Ivari Padar; Eesti seisukohad 6.-7. detsembrini toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel, kutsutud justiitsminister Rein Lang ja siseminister Jüri Pihl; Eesti seisukohad 5. – 6. detsembrini toimuval töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel.

Keskkonnakomisjonis – pakendiseaduse § 36 muutmise seaduse eelnõu (127 SE), kohtumine Eesti Jäätmekäitlejate Liidu esindajatega.

Kultuurikomisjonis – koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (116 SE).

Maaelukomisjonis – põllumajandusloomade aretuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (94 SE); veterinaarkorralduse seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (147 SE); Euroopa Komisjoni teatis, mis käsitleb EL uut loomatervishoiustrateegiat aastateks 2007–2013.

Majanduskomisjonis – kohtumine Euroopa Parlamendi liikme Katrin Saksaga, kes tutvustab EP liikme tööd; kindlustustegevuse seaduse, finantsinspektsiooni seaduse ja isikuandmete kaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu (118 SE); Riigikohtu valitsemisel oleva riigivara avalikul enampakkumisel võõrandamise otsustamine; riigivara tasuta võõrandmine MKM-lt Saku vallale; riigivara tasuta võõrandmine HTM-lt Halliste vallale.

Põhiseaduskomisjonis – okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse muutmise seaduse eelnõu (162 SE); teenetemärkide seaduse muutmise seaduse eelnõu (134 SE); riigikontrolli seaduse muutmise seaduse eelnõu (110 SE); arvamus põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning kutseõppeasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (115 SE) kohta.

Rahanduskomisjonis – riigi 2007. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu (121 SE); 2008. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (122 SE); rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse eelnõu (137 SE); maamaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (161 SE); riigilõivuseaduse, maa hindamise seaduse ja maakatastriseaduse muutmise seaduse eelnõu (154 SE).

Riigikaitsekomisjonis – 12. augusti 1949 Genfi konventsioonide 8. detsembri 2005 (III) lisaprotokolli täiendava tunnusmärgi vastuvõtmise kohta ratifitseerimise seaduse eelnõu (129 SE); Kaitseliidu seaduse § 40 muutmise seaduse eelnõu (92 SE).

Sotsiaalkomisjonis – tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõu (146 SE); kohtumine arstide ja patsientide esindajatega.

Õiguskomisjonis – päästeteenistuse seaduse eelnõu (164 SE), kutsutud siseminister Jüri Pihl; relvaseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (97 SE); prokuratuuriseaduse muutmise seaduse eelnõu (104 SE); karistusseadustiku ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu (74 SE) ja (106 SE).

Riigieelarve kontrolli komisjonis – kell 13.30 riigikontrolli auditite ”Linna- ja vallavalitsuse haldamis- ning valitsemiseelarve kasutamine” ja „Pedagoogide jt haridustöötajate töötasudeks eraldatud raha kasutamine kohaliku omavalitsuse üksustes” arutelu, kutsutud on Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp.

Üritused, kohtumised

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland avab parlamendis Võrumaa kuu. Eesti Vabariigi juubeliaastal tahab Riigikogu pöörata rohkem tähelepanu maapiirkondadele ja sellega seoses saab alguse ürituste sari „Maakonnapäevad Riigikogus”. Võrumaa poolt osalevad avamisüritusel Võru maavanem Ülo Tulik, Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimees Tiit Tõnts ja Rõuge vallavanem Tiit Toots. Samas avatakse ka Riigikogu hoone vestibüülis Võrumaa valdade ning Võru linna käsitöömeistrite ja laste tööde näitus. Näituse väljapanekus on erinevad kudumid, puidust käsitöötooted, siidi- ja klaasimaal, kaltsuvaibad, villased ja lapitekid, padjad, linased tooted, laastukorvid, heegelpits, masintikand, keraamika, pehmed mänguasjad, hoidised ja palju muud. Ülevõrumaaline käsitöönäitus Toompeal saab Rõuge Vallavalitsuse eestvedamisel teoks juba seitsmendat korda.

Kell 14Kristiina Ojuland esineb kodanikupäeva raames Täiskasvanute Gümnaasiumis (Katleri 2a).

Kell 19Kristiina Ojuland kohtub Armeenia välisministri Vardan Oskanian’iga.

* Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg osaleb (2.12-4.12) Belgias Brüsselis Euroopa tulevikku käsitleval Euroopa Parlamendi IV parlamentidevahelisel kohtumisel. Räägitakse rahvusparlamentide vastutuse laiendamisest, Lissaboni lepingust Euroopa Liidu efektiivsemaks ja demokraatlikumaks muutmise kontekstis.

* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts (2.12- 4.12) ja liikmed Imre Sooäär (2.12 – 4.12) ning Kalev Kallo (2.12-7.12) osalevad WEU Assamblee 53. istungjärgu 2. osaistungil. Muuhulgas on arutusel Euroopa merepiiriga seonduv, rahutagamismissioonid Lähis-Idas, Euroopa Liidu reformilepingu Euroopa julgeolekut ja kaitset puudutav osa.

* Riigikogu esimees Ene Ergma, väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma külastavad Ameerika Ühendriikide suursaadiku Stanley Davis Phillipsi kutsel Kreekas Vahemeres positsioneeruvat lennukikandjat USS Enterprise. Visiidi käigus jälgitakse Kreeta saarel lennuoperatsioone, tutvutakse lennukikandja meeskonna elamistingimuste ja vaba-aja veetmise võimalustega. Sõjalise Informatsiooni Keskuses ja Õhuliikluse Kontrollikeskuses demonstreeritakse külalistele laeva kaitsevõimet.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste ja liikmed Peep Aru, Tatjana Muravjova, Jaak Salumets ja Margus Lepik osalevad (3.12-4.12) Norras Oslos Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee tippkohtumisel. Muuhulgas on arutusel küberkuritegevuse ja IT- alase turvalisusega seotud probleemid.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside