Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 1. detsembril 2011 toimuval EL välisasjade nõukogu välisministrite istungil. Kutsutud välisminister Urmas Paet.
2. Eesti seisukohad 29.-30. novembril 2011 toimuval eurogrupi kohtumisel ja EL majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.
3. Arvamuse andmine Eesti seisukohtadele Iirimaa finantsabi programmi neljandast ülevaatusest ja sellega seotud programmi tingimuste muudatustest. Kutsutud rahandusministeeriumi arenduse, Euroopa Liidu ja välissuhete asekantsler Tanel Ross.
4. Seisukoha andmine EL Nõukogu direktiivile, milles käsitletakse finantstehingute maksu ühist süsteemi ja millega muudetakse direktiivi 2008/7/EÜ. Kutsutud rahandusministeeriumi finantsturgude osakonna juhataja Thomas Auväärt .
5. Eesti seisukohad 1.-2. detsembril 2011 toimuval EL tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitsenõukogu (EPSCO) istungil. Kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur.
6. Seisukoha andmine EL ühise põllumajanduspoliitika reformipaketile. Kutsutud põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler Toomas Kevvai.

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 18 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Sophie Calle’i näituse “Hoia end. Ole tubli” avamisel.
 
* Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna osaleb (26.11-30.11) Iisraelis Jeruusalemmas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) korraldataval esimesel WHO Euroopa konverentsil teemaga „Tervis 2020“. Arutusel on tervise edendamise poliitilise ja sotsiaalse vastutuse argumendid ja väljavaated.
* Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni juht Tõnis Kõiv ja liige Jaan Õunapuu osalevad (26.11-1.12) USAs New Yorgis ÜRO ja IPU ühisistungil. Arutusel on ÜRO peaassamblee roll üleilmse vastutuse tugevdamisel ning vastutus organisatsioonide eelarvete juhtimisel ja kasutamisel.
* Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjoni esimees Andres Anvelt ja aseesimees Erki Nool osalevad (28.11-29.11) Belgias Brüsselis töövisiidil Euroopa Parlamenti. Kohtutakse Euroopa Pettustevastase Ameti (OLAF) esindajate, Euroopa Komisjoni siseasjade voliniku kabineti ametnike ning Euroopa Parlamendi kodanikevabaduse ning justiits- ja siseasjade komisjoni liikmetega.
 
* Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Tõnis Palts, aseesimees Deniss Boroditš ning liikmed Rein Aidma, Kajar Lember ning Reet Roos on (28.11-30.11) Eesti-Ukraina parlamendi rühma visiidil Ukrainas Kiievis.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside