Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 14 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung – arutusel on Eesti seisukohad 5. – 6. maini toimuval mitteametlikul transpordiministrite kohtumisel, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe ning seisukoha andmine Nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb aktsiisimaksu üldist korda (millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/12/EMÜ aktsiisiga maksustatava kauba üldise korralduse, selle kauba valdamise, liikumise ning järelevalve kohta), kutsutud rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna kaudsete maksude talituse peaspetsialist Heidi Vessel.

* Maakonnapäevade raames toimub esmaspäeval Riigikogu teabepäev Jõgevamaal.

Ennelõunal külastatakse Mustvee Kultuurimaja, Mustvee ja Omedu sadamaid. Arutusel on Mustvee reisi- ja jahisadama ning Omedu kauba-, jahi- ning kalasadama projekteerimine ja ehitamise rahastamine, riiklike ülesannete täitmine Euroopa Liidu idapiiril (piirivalve, järveseire, keskkonnakontroll, päästeoperatsioonid, kalavarude kaitse jne.) ning Kesk-Peipsi sadamate rajamisest tulenev toetus piirkonnale ja kohaliku ettevõtluse ning infrastruktuuri arengule. Osalema on kutsutud kohaliku omavalitsuse ja ettevõtluse esindajad.

Kell 13.30 algab Jõgeva Maavalitsuses omavalitsusjuhtide osalusel ümarlaud teemal: „Avasta hea maakond – Jõgevamaa“.

Orienteeruvalt kell 15.30 jõutakse Põltsamaale, tutvutakse ka Adavere spordiväljakute uisustaadioni ja miniareenaga. Kell 17 tehakse päevast kokkuvõte Adavere tuulikus.

Teabepäeva juhib Riigikogu esimees Ene Ergma.

Kohtumised, üritused, visiidid:

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Põlvamaal, külastatakse kohalikke omavalitsusi ning ettevõtteid.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (27. – 28.04) Lätis Riias Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel. Vahetatakse mõtteid eesseisva COSACi kohtumise üle, käsitletakse Euroopa tulevikuga seonduvat, Euroopa Liidu koostööd Lääne-Balkani riikidega, Lissaboni lepingu ratifitseerimisega seotud küsimusi ning selle eesmärkide saavutamist, aga ka ettepanekuid rassismi ja ksenofoobiat käsitlevasse raamotsusesse.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (28. – 29.04) Suurbritannias Londonis Suurbritannia Venemaa Fondi ümaralaual, mille teemaks on Venemaa järgmise presidendi Dmitri Medvedjevi presidentuuri mõjud Venemaale ja Euroopale.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (28.04 – 1.05) Austrias Viinis ENPA meeste ja naiste võrdsete võimaluste komitee istungil ja parlamentaarsel konverentsil, kus käsitletakse naistevastase vägivalla, sh koduvägivalla probleeme.

* Riigikogu liige Valdur Lahtvee osaleb (28.04 – 7.05) Brasiilias Sao Paulos II Roheliste maailmakongressil Global Greens 2008. Arutatakse teemasid nagu jätkusuutlikud linnad ja kliimamuutus: linnade rohelisemaks muutmine, sotsiaalse integratsiooni edendamine; kliimakriis: mõju majandusele ja rahvusvahelisele stabiilsusele; bioloogiline mitmekesisus metsade hävitamise ajastul jpm.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside