Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 28.-29. novembril 2012 toimuval EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil. Kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

2. Ülevaade 22.-23. novembril 2012 toimunud Euroopa Ülemkogu kohtumisest. Kutsutud peaminister Andrus Ansip.

3. Arvamuse andmine Eesti seisukohtadele Hispaania finantsinstitutsioonide rekapitaliseerimise finantsabi programmi esimese ülevaatuse kohta.

4. Ülevaade 20. novembril 2012 toimunud erakorralise eurogrupi kohtumisest.

Kell 14 – majanduskomisjoni erakorraline istung

 Päevakorras on meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (283 SE).

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 8 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv annab ühiskonnaõpetuse tunni Tallinna Mahtra Gümnaasiumis.

Kell 9.50 – Riigikogu aseesimees kohtub kodanikupäeva raames Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilastega.

Kell 11Jüri Ratas Pirita Majandusgümnaasiumi õpilastega.

Kell 12 – Riigikogu konverentsisaalis toimub traditsiooniline kodanikupäeva noortefoorum, mille korraldab noorteühing Avatud Vabariik. Seekordne foorum on pühendatud uue riikliku lõimumiskava prioriteetidele ja vähemusrahvuste ühiskonnaellu kaasamise perspektiividele.
Foorumi avab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv ning sellele kogunevad üliõpilased ja gümnasistid Tallinnast ja Ida-Virumaalt. Sõnavõttudega on lubanud esineda Riigikogu liikmed Yana Toom, Andrei Korobeinik, Jevgeni Ossinovski, aga ka poliitik Mihhail Lotman.
Foorumit saab vaadata otseülekandena siit: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb tervituskõnega konkursi Kodu Kauniks lõpetamisel (Õpetajate Maja).

Kell 14 Laine Randjärv kohtub Paldiski Naiste Ühendusega.

Kell 14 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Gruusia Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni ministri Alex Petriašviliga.

Kell 14.30Laine Randjärv osaleb SA Tallinna Teaduspark Tehnopol nõukogu koosolekul.

Kell 15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas kohtub Gruusia Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni ministri Alex Petriašviliga.

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning liikmed Tõnu Juul, Tarmo Leinatamm ja Ülo Tulik osalevad (24.11-27.11) Berliinis kohtumistel Bundestagi riigikaitsekomisjoni, Saksamaa kaitseministeeriumi ning Liidukantsleri kantselei esindajatega. Külastatakse Rheinmetall AG tehast, kaitseväe operatiivjuhtimise keskust ning Munsteri tankimuuseumi.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (25.11-27.11) raportöörina Šveitsis Genfis ENPA migratsioonikomitee väljasõiduistungil. Arutusel on võõrtööjõu sissetoomisega seotud küsimused, põgenike integratsioon ja olukord Euroopas laiemalt, humanitaarolukord Vene-Gruusia sõjast räsitud piirkondades, humanitaarkriis Süürias jpm.

* Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester osaleb (24.11-27.11) Nikosias Küprose parlamendi korraldataval rahanduskomisjonide esimeeste konverentsil. Arutusele tulevad Euroopa Liidu finantsraamistik aastateks 2014-2020 ning ühisturu arengu küsimused.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside