Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele, mis käsitleb menetlusi, millega Euroopa Parlament kontrollib koostöös liikmesriikide parlamentidega Europoli tegevust (COM(2010)776). Kutsutud Eesti esindaja Europoli haldusnõukogus politseikolonelleitnant Lenno Reimand ja siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Jenny Jakobson.
2. Eesti seisukohad 27. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu istungil. Kutsutud: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
3. Eesti seisukohad 30.-31. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Kutsutud: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.
4. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule „Probleemid ja võimalused: ELi teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamise ühise strateegilise raamistiku arendamine“. Kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi esindaja.
5. Kohtumine Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandiga.

Üritused, kohtumised, foorumid

*
Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb mittetulundusühingu Eesti külaliikumine KODUKANT Aasta Küla 2011 hindamiskomisjoni töös Hiiumaal ja Vormsil. Kell 9 tutvutakse Kõpu külade piirkonnaga kell 15.15 Rälby külaga.
* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (22.05-23.05) Oslos Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumisel. Arutusele tulevad merepoliitika, energiapoliitika ja keskkonnapoliitikaga seotud küsimused, aga ka olukord Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas, Afganistaniga seotud probleemid, idapartnerlus ning Euroopa Liidu ühine välis- ja julgeolekupoliitika.

*
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb (22.05-23.05) Brüsselis seminaril „Euroopa pealinnad Läänemere ümbruses – kultuuriline lähenemine jätkusuutlikule elule“. Ratas esineb seminaril ka sõnavõtuga.

*
Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ja liige Ülo Tulik külastavad (22.05-24.05) Stockholmis Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi peakorterit.

*
Riigikogu liige Marianne Mikko osaleb (22.05-24.05) Pariisis ja Brüsselis Euroopa sotsiaaldemokraatide naiskogu volikogul.

*
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas osaleb (23.05-26.05) Pariisis OECD 50. aastafoorumil „Paremad poliitikad paremaks eluks“. Foorumil lahatakse võimalusi progressiks tugevama, puhtama ja ausama maailma suunas 21. sajandil ning panust tasakaalustatud maailmamajandusse.

*
Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb (18.05-27.05) Hiinas Chongqingis ja MaAnShanis Hiina kaubandusministeeriumi ja Asia-Pacific CEO Association, Worldwide (APCEO) korraldataval rahvusvahelisel investeerimise ja hangete alasel kohtumisel.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside