Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päev 2012

Järjekorras 14. lahtiste uste päevaga tähistab Eesti parlament oma 93. sünnipäeva, mida loetakse alates 23. aprillist 1919, kui esimesele istungile kogunes Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Kell 10.45 alustab tervituskontserti Politsei- ja Piirivalveameti Ühendorkestri vaskpillikvintett.

Kell 11.00 – Riigikogu esimehe Ene Ergma tervitus.

Kell 12–13 – valitsuse infotund Riigikogu istungisaalis. Kohalolijate küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Kell 13.15–14.45 – põhiseaduskomisjoni avalik istung konverentsisaalis, teemal „Valimisea langetamine – võimalikud mõjud, õiguslikud aspektid ja noorte valmisolek“.Teema algataja on justiitsministeerium. Ministeeriumi vastavasisulise analüüsiga saab tutvuda veebiaadressil http://www.ngo.ee/ngo/8/article/3204. Istungil on kavas kolm ettekannet: 1. Justiitsminister Kristen Michal, „Valimisea langetamise õiguslikud aspektid ja teiste riikide praktika“; 2. Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika juht Edgar Rootalu, „[email protected] programmist ja valimisea langetamisega seotud tegevustest“ ja 3. Tallinna Ülikooli võrdleva halduspoliitika professor Anu Toots, „Valimisea langetamise võimalikud mõjud valitsemisele ja ühiskonnale“. Istungit juhatab põhiseaduskomisjoni aseesimees Deniss Boroditš. Istungist toimub ülekanne reaalajas aadressil https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx.

Kell 15–16 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kontsert Valges saalis „Rütmirõõmud“ (pop- ja jazziklassikat meilt ja mujalt – rütmimuusika osakonna solistid, vokaalansamblid, popkoor).

Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1)

Kell 11–12 – Eesti film 100 – joonisfilm „Lotte ja kuukivi saladus“.

Kell 12.15 Toomklubi Teatrikooli etendus „Kummaline maailm“ (Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“ järgi).

Kell 13–14 – Eesti film 100: Tallinnfilmi ringvaated 1988.

Kell 14–15 Ühiskonnaõpetuse tund „Aruanne valijale – üks 101-st“. Arutelul osalevad Riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta, Kadri Simson, Andres Anvelt, Kalev Lillo ja Rainer Vakra.

Kell 15 – Eesti film 100: mängufilm „Vallatud kurvid“, Tallinnfilm 1959.

Kell 11–16 toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, samuti on võimalus ronida Pika Hermanni torni.

Ürituste programmiga saab tutvuda siin.

***

Kell 18.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma ja aseesimees Laine Randjärv osalevad Jüriöö ülestõusu 669. aastapäeva pidustustel Jüriöö pargis.

* Euroopa Nõukogu Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel, liikmed Margus Hanson, Mailis Reps, Paul-Eerik Rummo ja Ester Tuiksoo (21.04-27.04) ning Indrek Saar (22.04-25.04) osalevad Strasbourgis ENPA 2012. aasta kevadistungjärgul. Päevakorra projekti kohaselt tulevad seekordsel istungjärgul arutusele soolist võrdõiguslikkust (nn Araabia kevadega seonduvalt), kodanikuaktiivsuse edendamist, spordieetikat, interneti ja online-meedia sõna- ja informatsioonivabaduse kaitset, Põhja-Kaukaasia ümberasustatute ja tagasipöördujate olukorda, maksuparadiisidega seotud poliitikat ning majandus- ja finantskriisi järgset olukorda käsitlevad teemad. Assambleele on oodata esinema Maroko välis- ja koostööministrit Saad dine El Otmani’t ning solidaarsuse, perekonnaasjade ja naisküsimuste ministrit Bassima Hakkaoui’d, aga ka Bosnia ja Hertsegoviina välisministrit Zlatko Lagumdžija’t. Eesti delegatsioonist kavatsevad sõnavõttudega esineda Andres Herkel (olukord Põhja-Kaukaasias) ning Paul-Eerik Rummo (sõnavabaduse kaitse). Kiireloomulise küsimusena on kavas arutada olukorda Süürias.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ning liikmed Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, Tõnis Kõiv ja Rannar Vassiljev osalevad (22.04-24.04) Kopenhaagenis 47. COSACi konverentsil. Tehakse kokkuvõtteid kaupade, teenuste, inimeste ja kapitali vaba liikumise 20-aastasest kogemusest, käsitletakse Euroopa majanduskasvu, ühtse teenuste turu ja digitaalturu küsimusi.

* Riigikogu liige Igor Gräzin osaleb (22.04-25.04) Peterburis ajakirja Pravovedenije toimetusekolleegiumi koosolekul.

* Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osaleb (23.04-25.04) Helsingis NB8 (Põhjamaade ja Balti riikide) parlamentide peasekretäride kohtumisel.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Vladimir Velman, Imre Sooäär ja Sven Mikser on (18.04-26.04) väliskomisjoni töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Sel nädalal toimuvad kohtumised Washingtonis Riigidepartemangus, USA Kongressis, Pentagonis, Maailmapangas ja IMFis.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside