Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 24. juunil 2011 toimuval Euroopa Ülemkogu istungil. Kutsutud peaminister Andrus Ansip.
 
2. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule „Äriühingu üldjuhtimise ELi raamistik“ (COM(2011)164). Kutsutud justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõunik Külliki Puusild ja rahandusministeeriumi finantsturgude osakonna peaspetsialist Lembit Olev.
3. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Rändteatis“ (COM(2011)248). Kutsutud siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna nõunik Ele Russak ning siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna nõunik Kaili Didrichson.
4. Eesti seisukohad 27. juunil 2011 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu erakorralisel istungil. Kutsutud majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
5. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule elamukinnisvaraga seotud krediidilepingute kohta (COM(2011)142). Kutsutud justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus ja eraõiguse talituse nõunik Kristiina Koll.

Kohtumised, ENPA

Kell 11.30 
– EL asjade komisjoni liikmed kohtuvad Slovakkia parlamendi delegatsiooniga.


Kell 18 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Briti-Eesti Kaubanduskoja edukate naiste kohtumisel (Meriton hotell).

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja delegatsiooni liige Margus Hanson osalevad (18.06-24.06)  Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2011. aasta istungjärgu suveistungil.
Assambleel tulevad seekord arutusele põgenike ja migratsiooni teemad, Euroopa Nõukogu koostöö Araabia riikidega, olukord Tuneesias, naiste osalus majandusalases ja poliitilises otsustusprotsessis, inimõiguste olukord Euroopas ja rahvusparlamentide mõju, noorte õiguste konventsiooni ja noorte tööhõivega seonduv. Samuti käsitletakse assamblee reformimise ja eelarvega seotud küsimusi. Istungil esineb pöördumisega Ukraina president Viktor Janukovitš.
Eesti delegatsiooni tähelepanu all on lisaks ülalmainitud teemadele veel assamblee liikmesriikide kohustuste täitmise järelevalveprobleemid ning Euroopa Nõukogu ministrite komitee esimehe, Ukraina välisministri Kostjantin Grištšenko ettekanne ministrite komitee tööst. Mõlemal teemal esineb sõnavõtuga ka Andres Herkel.
Täiskogu eel kogunevad Eesti, Läti ja Leedu delegatsioonid traditsioonilisele ühisnõupidamisele, et arutada istungi päevakorda ning poliitilisi arenguid.
* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja liige Jevgeni Ossinovski tutvuvad (20.06-21.06) Peterburis Eesti peakonsulaadi tööga.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside