Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjonis 

1. Eesti seisukohad 5.-6. oktoobril toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel. Kutsutud justiitsminister Rein Lang ja siseminister Kalle Laanet.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb keskkonnakvaliteedi standardeid veepoliitika valdkonnas ning millega muudetakse direktiivi 2000/60/EÜ. Kutsutud keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja Indrek Tamberg.

3. Eesti seisukohad soolise võrdõiguslikkuse ministrite mitteametlikul nõukogu kohtumisel 6.-7. oktoobril.

 * Alates tänasest on avatud kõrgharidusstrateegia teemaline Valge saali veebifoorumi aadressil www.riigikogu.ee/foorum  

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (30.09 – 6. 10)

Riigikogu ENPA delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoniga osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2006. aasta istungjärgu 4. istungil. Delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Sergei Ivanov, Toomas Alatalu, Katrin Saks ja Andres Herkel.

Esmaspäeval, 2. oktoobril algaval sügisistungil on kavas käsitleda Balkani regiooni julgeoleku ja stabiilsusega seotud küsimusi. Eraldi on kõne alla olukord Kosovos. Külalisena esineb istungil Ungari peaminister Ferenc Gyurcsány.

 Kohtumised

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Toivo Tootsen ja väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa osalevad (kuni 6.10) Montenegros Podgoricas, Serbias Belgradis ja Horvaatias Zagrebis kohtumistel nimetatud riikide parlamentide riigikaitse- ja väliskomisjonidega, aga ka kaitseministeeriumides. Kõne all on rahvusvaheline militaarkoostöö.

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu osaleb (kuni 3.10) Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu eesistujariigi Soome korraldataval parlamentaarsel kohtumisel „Tamperest Haagini: vahekokkuvõte. Edasiminekud ja puudujäägid vabaduse, julgeoleku ja õiguse valdkonnas”. Reinsalu esineb kohtumisel ettekandega. Käsitletakse andmevahetuse ja andmekaitsega seotud küsimusi, laienenud Euroopa Liidu piiriprobleeme, illegaalse sisserände vastast võitlust, Europoli tulevikku, õigusalast koostööd jpm.

 Riigikogu pressitalitus

 [email protected]

 

Tagasiside