Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 14.15 – Euroopa Liidu asjade komisjon

Arutusel on Eesti seisukohad 21. -22. juunini toimuval Euroopa ülemkogul, neid tutvustab peaminister Andrus Ansip.

Istungid, kohtumised, visiidid

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb (kuni 20.06) Aserbaidžaanis Bakuus GUAMi (Georgia, Ukraina, Aserbaidžaan, Moldova) Demokraatia ja Majanduse Arengu Organisatsiooni II tippkohtumisel. Kohtumisest võtavad osa Gruusia, Moldova, Aserbaidžaani, Ukraina, Leedu, Poola , Rumeenia presidendid, samuti esindajad Lätist, Türgist, Kasahstanist, Euroopa Komisjonist.

* NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser osaleb (kuni 19.06) Hollandis Haagis ja Eindhovenis NATO PA kaitse- ja julgeolekukomitee transatlantilise kaitse ja julgeolekualase koostöö alamkomitee istungil. Arutusel on Euroopa Õhusilla Keskuse (European Airlift Center, EAC) ja Euroopa Õhutranspordi Komando (European Air Transport Command, EATC), aga ka Meresilla Koordinatsioonikeskuse (Sealift Co-ordination Center, SCC) arengud.

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja majanduskomisjoni liikmed Aivar Riisalu, Marek Strandberg, Ester Tuiksoo ja Taavi Veskimägi ning rahanduskomisjoni liige Eiki Nestor osalevad (kuni 19.06)  Belgias Brüsselis NATO-t tutvustaval visiidil. Külastatakse NATO peakorterit, arutletakse Eesti rolli üle NATOs, NATO suhteid Venemaa ja Euroopa Liiduga.

* Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa osaleb (kuni 19.06)  Norras Haugesundis Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumisel, mille raames kohtutakse ka CEO Gassco (juhtiv loodusliku gaasi transpordisüsteemi haldav ettevõte) presidendi Brian Bjordal’iga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside