Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäev, 10. jaanuar 

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Kosmoseasjade Nõukogu, kosmosepoliitika töögrupi ja kaugseire nõukoja liikmete ning kaugseire spetsialistide ümarlaua nõupidamisel Radisson Blu Hotellis. 

Reede, 11. jaanuar 

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10 informatsioon ja seisukohad Portugali finantsabiprogrammi 6. ülevaatuse ja vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta ning Iirimaa finantsabiprogrammi 8. ülevaatuse ja vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta, kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi; seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse bensiini ja diislikütuse kvaliteeti puudutavat direktiivi ning taastuvatest energiaallikatest toodetud energia kasutamise edendamise direktiivi;

Kell 14Konverents Riigikogu teabekeskuses, Toompea 1. Eesti muinsuskaitseliikumine: järgmised 25 aastat. Moderaator on Liisa-Ly Pakosta, Riigikogu muinsuskaitseühenduse esimees. Konverents on pühendatud Eesti Muinsuskaitse Seltsi 25. aastapäevale ning sellega tähistatakse Eesti Kultuuripärandi aasta algust. Esinejate hulgas on Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees Trivimi Velliste, Eesti kultuuripärandi aasta koordinaator Riin Alatalu, Tallinna linnaarhivaar Küllo Arjakas, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Hannes Rumm ja teised muinsuskaitseliikumisega seotud isikud. 

Konverentsi lõppdokumendina võetakse vastu esialgsed soovitused (“roheline raamat”) mittetulundusühingutele, seltsidele ja sihtasutustele ning nende rahastajatele muinsuskaitselise tegevuse edendamiseks. Lõplik soovituste kogum vabakondliku muinsuskaitseliikumise laiendamiseks ning edendamiseks (“valge raamat”) võetakse vastu jätkukonverentsil 13. septembril 2013 Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames. 

Konverentsil osalemine on tasuta, ent vajab eelnevat registreerimist telefonil 6316 300 või e-posti aadressil [email protected] 

Kell 14.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Eesti-Läti Noorte Teadusparlamendi istungil Riigikogu konverentsisaalis. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside