Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Nädala informatsioon visiitidest, kohtumistest ja komisjonide istungitest.

4.-7. juuli

Riigikogu esimehe Ene Ergma kutsel viibib Eestis visiidil Läti Saeima spiiker Ingrida Udre. Pühapäeval, 4. juulil külastavad Ene Ergma ja Ingrida Udre Tallinnas 24. üldlaulupidu ja17. üldtantsupidu. Esmaspäeval, 5. juulil kell 10 kohtuvad Ergma ja Udre Toompea lossis Riigikogu esimehe külaliste toas. Kohtumisel osaleb ka väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Kell 11 on ette nähtud Läti parlamendi spiikri kokkusaamine Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega. Kell 12 leiab aset kohtumine peaminister Juhan Partsiga. Sama päeva pärastlõunal sõidab Udre koos Ergmaga Muhu- ja seejärel Saaremaale. Teisipäeval, 6. juulil toimub ringsõit Saaremaal, mille käigus külastavad nad Kuressaaret, Mõntu sadamat, Sääre majakat, Tehumardi ja Kaarma kirikut, Kudjape surnuaeda ning kohtuvad kohalike omavalitsuste juhtidega Roomassaare sadamas. Kolmapäeval, 7. juulil sõidavad Eesti ja Läti parlamendijuhid Vilsandile. Sama päeva õhtul lahkub Läti parlamendi spiiker Eestist.

Teisipäev, 6. juuli

Kell 13.45. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Palestiina Omavalitsuse informatsiooni aseministri dr Ahmed Soboh‘ga.

Neljapäev, 8. juuli

Kell 14. Väliskomisjoni korraline istung. Päevakorras on arutelu jätkamine välisministeeriumi haldusala 2005. aasta eelarve üle (kutsutud on välisminister ja rahandusminister). Samuti on päevakorras 12.-13. juulini toimuv EL-i üld- ja välisasjade nõukogu (GAERC) istung (kutsutud on välisminister).

Reede, 9. juuli

kell 11. Euroopa Liidu asjade komisjoni istung. Päevakorras on Eesti seisukohad 12.-13. juulini toimuval EL-i üld- ja välisasjade nõukogu (GAERC) istungil (komisjoni istungile on kutsutud välisminister). Arutatakse veel Eesti seisukohti 16. juulil toimuval majandus- ja rahandusnõukogu istungil (ECOFIN). Kutsutud on rahandusminister. Samuti Eesti seisukohti 16.-18. juulini toimuval mitteformaalsel keskkonnanõukogu istungil (kutsutud on keskkonnaminister). Arutluse all on veel EL-i asjade komisjoni seisukoht suplusvee kvaliteedi direktiivi eelnõu ning kalapüügi maksimaalse aastase püügivõimsuse kehtestamise määruse eelnõu kohta.

Laupäev, 10. juuli

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Pärnus toimuval XVIII Pärnu Rahvusvahelisel Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festivalil

* * *

3.- 10. juuli

Riigikogu OSCE PA Eesti delegatsiooni juht Jaak Allik ja liige Ela Tomson ning asendusliige Toomas Alatalu osalevad Šotimaal Edinburghis toimuval OSCE Parlamentaarse Assamblee 13. istungjärgu töös.

8.-11. juuli

NATO PA Riigikogu delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb Itaalias Napolis NATO PA Vahemere grupi töös.

11.–14. juuli

Riigikogu esimees Ene Ergma viibib Brüsselis, kus ta osaleb Descartes´i teaduspreemia Suure Žürii töös.

 

 

 

Tagasiside