Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 4. veebruar

Kell 11.15 – Riigikogu rahanduskomisjon kohtub Rootsi parlamendi rahanduskomisjoni delegatsiooniga, mida juhib komisjoni esimees Anna Kinberg Batra. Kohtumisel käsitletavad teemad puudutavad muuhulgas finantsraamistikku, eurole ülemineku kogemusi, majanduskriisi ületamist, avaliku sektori rahastamist ja pangandusjärelevalve süsteemi (ruum L 240).

Kell 14 – keskkonnakomisjoni erakorraline istung. Päevakorras on kohtumine ja arutelu jahiseaduse eelnõu (351 SE) jahindusega seotud sihtrühmade esindajatega, osalevad Jahimeeste mõttekoda, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Erametsaliit, Eesti Talupidajate Keskliit, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Linnuhuviliste Ühing, Vibujahiklubi „Mägilased“, Loomakaitseselts, Keskkonnaministeerium (ruum L 332).

Kolmapäev, 6. veebruar

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 7. – 8. veebruarini toimuval Euroopa Ülemkogu istungil, kutsutud peaminister Andrus Ansip ning Eesti seisukohad 11. veebruaril toimuval eurogrupi kohtumisel ning 12. veebruaril toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu istungil, kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

Kell 9.45 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Saksamaa relvajõudude (Bundeswehr) staabiülema kindral Volker Wiekeriga.

Reede, 8. veebruar

Kell 18 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb reedel 8. veebruaril rahvusvahelise ilu- ja rühmvõimlemisvõistluse Miss Valentine 2013 avamisel ja pühapäeval, 10. veebruaril kell 15 võistluse autasustamistseremoonial.

Välislähetused

1. – 3. veebruarini

Riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Karel Rüütli ja liige Rainer Vakra osalevad Prantsusmaal Pariisis GLOBE Europe konverentsil „Rio 20+: avaliku poliitika vahendid teel rohelise majanduse poole“.

3. – 7. veebruarini

Riigikogu esimees Ene Ergma ning liikmed Andres Anvelt, Mailis Reps, Sven Sester, Urve Tiidus ja Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe osalevad Riigikogu esimehe ametlikul visiidil Korea Vabariigis. Visiidi käigus kohtutakse Korea Rahvusassamblee esimehe Chang Hee Kang’i, peaministri Hwang-sik Kim’i ning välis- ja kaubandusministri Sung Hwan Kim’iga, külastatakse Samsung Electronics’it Suwonis ja infotehnoloogianäitust SK T.um. Olulisemate teemadena tulevad arutusele Eesti ja Korea kahepoolsed suhted, sh parlamentaarne koostöö, võimalused haridus- ja teadusalaseks koostööks, samuti majanduskoostöö ja turismi arendamise perspektiivid ning koostöö rahvusvahelistes institutsioonides. Kultuuriprogrammis pakutakse Riigikogu delegatsioonile võimalust külastada Gyeongboki paleed, Korea rahvusmuuseumi ning vaadata muusikaetendust Chongdongi teatris.

7. – 8. veebruarini

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni liikmed Sven Sester ja Neeme Suur osalevad Lätis Riias BA eelarve- ja auditikomisjoni istungil ning majandus-, energia ja innovatsioonikomisjoni majandusteemalisel seminaril. Muuhulgas tulevad arutusele Balti riikide transpordi- ja infrastruktuuriprojektidega (Rail Baltica) seotud küsimused ning majanduskasvu ja tööhõiveküsimused. Majandusseminarist võtab osa ka Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Kallo.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside