Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 31. oktoober

Kell 11.30Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, päevakorras on seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb õigust kaitsjale kriminaalmenetluses ja õigust teatada kinnipidamisest.
 
Kell 12.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.
 
Kell 15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas kohtub Makedoonia välisministeeriumi Euroopa Liidu asjade direktori Agneza Rusi’ga.
 
Teisipäev, 1. november
 
Riigikogu teabepäev Tartus
 
Riigikogu seekordne teabepäev toimub algusega kell 16 Tartu Ülikooli peahoones ruumis 207. Teemaks on kõrgharidusreform Riigikogu menetluses olevate ülikooliseaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (89 SE) kontekstis. Sõnavõttudega esinevad Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ja Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esindajad. Teabepäevast võtavad osa Riigikogu esimees Ene Ergma, kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas, põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste, sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must ning kultuurikomisjoni liikmed Priit Sibul ja Jaak Allik. Teabepäeva juhib Riigikogu esimees Ene Ergma.
 
Kolmapäev, 2. november
 
Kell 11.30erakondade rahastamise järelevalve komisjoni istung (ruum R 321). Päevakorras on muuhulgas erakonnaseaduse võimalike muudatuste arutelu, ülevaade erakondade üldisest finantsseisust 2010. aasta majandusaasta aruannete põhjal, nn valimisvõlgadega seonduvad küsimused ja erakondade annetuste registrid.  
 
Kell 19 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb teatrifestivali “Kuldne Mask” avamisel.
 
Reede, 4. november
 
Kell 10 –  Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, kus on arutusel Eesti seisukohad 7. – 8. novembrini toimuval eurogrupi kohtumisel ja majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil, kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi; toimub arutelu Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015 eelnõu siseturu, justiits- ja siseküsimuste, küberpoliitika, EL välis-, kaitse- ja laienemispoliitika osas, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, riigi infosüsteemide, kaitseministeeriumi NATO ja EL osakonna, välisministeeriumi, EL sekretariaadi ningharidus- ja teadusministeeriumi esindajad; Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015 majandus- ja rahanduspoliitika, EL eelarvepoliitika, kliima- ja energiapoliitika, transpordipoliitika, keskkonna-, kalandus- ja põllumajanduspoliitika osas, kutsutud rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.
 
Laupäev, 5. november
 
Kell 17.30 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Makedoonia kultuurinädala üritustel Nokia Kontserdimajas, kus ta kohtub ka Makedoonia kultuuriministri Elizabeta Kancska-Milevskaga.
 
*
 
Välislähetused:
 
28. oktoobrist – 4. novembrini
 
Riigikogu liikmed Peeter Kreitzberg, Kalev Kallo, Maret Maripuu ja Sven Sester on Eesti-Hiina parlamendirühma visiidil Hiinas. Toimuvad kohtumised Ülehiinalises Rahvaesindajate Kogus ja Hiina Välissuhete Instituudis.
 
29. oktoobrist – 6. novembrini
 
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ning liikmed Raivo Järvi ja Jevgeni Ossinovski on väliskomisjoni töövisiidil Jaapanisse ja Korea Vabariiki. Visiidi käigus toimuvad kohtumised Jaapani parlamendi alam- ja ülemkojas, välisministeeriumis, Riiklikus Kaitseuuringute Instituudis, Rahvusvaheliste Suhete Instituudis. Parlamendis on kavas kohtumised ülemkoja välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Tetsuro Fukuyama, alamkoja siseasjade ja kommunikatsiooni komisjoni esimehe Kazuhiro Haraguchi, alamkoja väliskomisjoni, Jaapani – Euroopa Liidu parlamendirühma, aga ka opositsiooni esindajatega. Riigikogu liikmetega on lubanud kohtuda ka Mitsubishi Motors president, SMBC pangagrupi ja mõned teised Eestisse investeerimisest huvitatud ettevõtete esindajad.
Koreas võtab Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni vastu Vabariigi Rahvusassamblee president Hee Tae Park, kavas on külastada Korean Airline’i, Korea Välispoliitika Instituuti (KIEP), Samsung Digital Cityt ning kohtuda Sŏulis resideerivate Euroopa Liidu suursaadikutega.
 
30. oktoobrist – 4. novembrini
 
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning liikmed Tõnu Juul, Marianne Mikko ja Ülo Tulik on visiidil Moldovas, Ukrainas ja Gruusias, kus nad kohtuvad parlamentide riigikaitsekomisjonide, kaitseministeeriumite ja relvajõudude esindajatega.
 
31. oktoobrist – 3. novembrini
 
NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser osaleb Venemaal Moskvas NATO PA büroo visiidil.
 
1. – 3. novembrini
 
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni asejuht Aadu Must osaleb Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade Nõukogu 63. plenaaristungil, kus ta esineb ka ettekandega. Arutusel on välis- ja julgeolekuteemad.
 
1. – 4. novembrini
 
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb Ukrainas Kiievis ENPA monitooringukomitee raportöörina informatsiooni kogumise missioonil. Arutusele tulevad kriminaalõiguse ning valimiste ja opositsiooniliikumisega seotud teemad.
 
2. – 4. novembrini
 
Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu liikmed Tõnis Kõiv, Heljo Pikhof, Ester Tuiksoo ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad Riigikogu esimehe ametlikul visiidil Tšehhis Prahas. Kavas on kohtumised parlamendi Saadikutekoja esimehe Miroslava Němtsová, Senati esimehe Milan Štĕch’i ning peaminister Petr Nečas’iga.
 
3. – 4. novembrini
 
Riigikogu liige Andres Herkel on Ukrainas Kiievis, kus ta peab avaliku loengu teemal „Nõukogude vabariikidest demokraatiasse: võrdlev analüüs“.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside