Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 11.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, päevakorras on seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb õigust kaitsjale kriminaalmenetluses ja õigust teatada kinnipidamisest.

Kell 12.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.
 
Kell 15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas kohtub Makedoonia välisministeeriumi Euroopa Liidu asjade direktori Agneza Rusi’ga.
 
*
 
Välislähetused:
 
28. oktoobrist – 4. novembrini
 
Riigikogu liikmed Peeter Kreitzberg, Kalev Kallo, Maret Maripuu ja Sven Sester on Eesti-Hiina parlamendirühma visiidil Hiinas. Toimuvad kohtumised Ülehiinalises Rahvaesindajate Kogus ja Hiina Välissuhete Instituudis.
 
29. oktoobrist – 6. novembrini
 
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ning liikmed Raivo Järvi ja Jevgeni Ossinovski on väliskomisjoni töövisiidil Jaapanisse ja Korea Vabariiki. Visiidi käigus toimuvad kohtumised Jaapani parlamendi alam- ja ülemkojas, välisministeeriumis, Riiklikus Kaitseuuringute Instituudis, Rahvusvaheliste Suhete Instituudis. Parlamendis on kavas kohtumised ülemkoja välis- ja kaitsekomisjoni esimehe Tetsuro Fukuyama, alamkoja siseasjade ja kommunikatsiooni komisjoni esimehe Kazuhiro Haraguchi, alamkoja väliskomisjoni, Jaapani – Euroopa Liidu parlamendirühma, aga ka opositsiooni esindajatega. Riigikogu liikmetega on lubanud kohtuda ka Mitsubishi Motors president, SMBC pangagrupi ja mõned teised Eestisse investeerimisest huvitatud ettevõtete esindajad.
Koreas võtab Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni vastu Vabariigi Rahvusassamblee president Hee Tae Park, kavas on külastada Korean Airline’i, Korea Välispoliitika Instituuti (KIEP), Samsung Digital Cityt ning kohtuda Sŏulis resideerivate Euroopa Liidu suursaadikutega.
 
30. oktoobrist – 4. novembrini
 
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning liikmed Tõnu Juul, Marianne Mikko ja Ülo Tulik on visiidil Moldovas, Ukrainas ja Gruusias, kus nad kohtuvad parlamentide riigikaitsekomisjonide, kaitseministeeriumite ja relvajõudude esindajatega.
 
31. oktoobrist – 3. novembrini
 
NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser osaleb Venemaal Moskvas NATO PA büroo visiidil.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside