Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 31. märts

Üritused:

Kell 9 – Tallinnas Nordic Hotel Forumis algab Soome Eduskunna rahvastiku ja arengu töörühma ning Riigikogu sotsiaalkomisjoni korraldatav Põhja- ja Baltimaade HIV/AIDSi-teemaline konverents.

Konverentsist võtavad osa Põhjamaade ja Balti riikide parlamendiliikmed ja riigiametnikud, aga ka kodanikuühenduste esindajad. Konverentsi pealkirjaga ”Üle-Euroopaline toetus seksuaal- ja reproduktiivtervisele ja –õigustele: olukord enne ÜRO kõrgetasemelist HIV/AIDS konverentsi juunis 2008” eesmärk on hinnata HIV/AIDSga seotud olukorda, seniseid kogemusi ning võimalikke lahendusi Põhjamaades ja Balti riikides. Konverentsile oodatakse kõnelejaid ÜRO Globaalsest HIV/AIDSi programmist (UNAIDS), ÜRO Rahvastikufondist (UN Population Fund) ja Euroopa Komisjonist, kes räägivad HIV/AIDSi pandeemiast Euroopa kontekstis.

Konverentsi avab välisminister Urmas Paet, Eesti poolse ettekande väljakutsetest eestlaste seksuaal- ja reproduktiivtervise valdkonnas ning HIV ennetustööst teeb Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof ning viimase kahe aasta jooksul HIV ennetamise Eestis alal tehtust räägib sotsiaalkomisjoni liige Tatjana Muravjova.

Konverentsi toimumisele aitasid kaasa veel Soome Rahvastikuliit ja Eesti Seksuaaltervise Liit.

Ajakirjanikud on oodatud!

Lisainformatsioon: sotsiaalkomisjoni nõunik Helgi Kundla, tel 631 6491

Kultuurikomisjon on väljasõiduistungil Narvas ja Illukal. Külastatakse keelekümblusprogrammi järgi töötavat lasteaeda Potsataja, kus viibitakse eesti keele tunnis. Seejärel toimub visiit Narva Kreenholmi Gümnaasiumi, kus tutvutakse kooliga ja külastatakse eesti keeles läbiviidavat eesti kirjanduse tundi, toimub kohtumine Narva koolide direktorite, õpilaste ja õpetajatega, et arutada gümnaasiumide üleminekut eestikeelsele õppele ning muidki küsimusi, mis koolidel on tekkinud.

Pärast seda kohtumist sõidetakse Illukale, kus sealses Illuka Põhikoolis leiab aset vestlusring maakonna koolivõrgu teemal, millest võtavad osa ka kohalike omavalitsuste juhid, koolide direktorid ja omavalitsusliitude esindajad.

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Jüri Vilmsile ja Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud konverentsil (Kohtu 6).

Kohtumised:

Riigikogu esimees Ene Ergma viibib Mustvees, kus ta kohtub kell 9 Mustvee Vene Gümnaasiumi õpilastega, kell 10 külastatakse Mustvee Kultuurikeskust ning kell 12 toimub kohtumine Mustvee Gümnaasiumi ja Mustvee Muusika- ja Kunstikooli õpilastega.

Teisipäev, 1. aprill

Kell 13 – Ene Ergma osaleb Postimehe korraldataval Eesti arvamusliidrite lõunal.

Kolmapäev, 2. aprill

Kell 11 – väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa kohtub Rootsi parlamendi väliskomisjoni aseesimehe Urban Ahliniga (L251).

Reede, 4. aprill

Euroopa Liidu asjade komisjonis – 1. Eesti seisukohad 7.-8. aprillil toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika (transpordi osa) nõukogu kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts;

Üritused, kohtumised:

Kell 11 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb kõnega rahvusvahelisel konverentsil „Eesti Juudi Kogukond 90-aastase Eesti Vabariigi ajaloos ja Iisraeli 60. iseseisvusaastal“ (Hotell Olümpia).

Kell 14.30Ene Ergma kohtub Ameerika Juudi Komitee esimehe David A. Harrisega (Riigikogu esimehe külalistetuba).

Laupäev, 5. aprill

Kell 13 algab Riigikogu tenniseturniir (tennisekeskus Tondiraba 11), millest võtavad osa ka Riigikogu esimees Ene Ergma ning aseesimehed Kristiina Ojuland ja Jüri Ratas.

Pühapäev, 6. aprill

Kell 15Ene Ergma peab astrofüüsika loengu Kapa Stuudiumis (Tohisoo mõis).

*      *      *

Välislähetused:

30. märtsist – 1. aprillini

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ning liikmed Toomas Tõniste ja Marek Strandberg osalevad Leedus Vilniuses energeetikateemalistel kohtumistel Leedu Seimi ja Läti Seimi majanduskomisjonide liikmetega, samuti Leedu välisministeeriumi ja majandusministeeriumi  esindajatega. Külastatakse ka Ignalina tuumajaama.

30. märtsist – 4. aprillini

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Aserbaidžaanis Bakuus parlamentaarsel konverentsil „Peatage naistevastane koduvägivald“, mille korraldab Aserbaidžaani parlament. Konverents toimub eelmisel aastal Euroopa Nõukogu poolt algatatud kampaania „Peatage naistevastane vägivald“ raames. Kristiina Ojuland kohtub ka Aserbaidžaani parlamendi aseesimehe pr Bahar Muradova, välisministri Elmar Mammadjarova, kommunikatsiooni- ja infotehnoloogia ministri Ali Abbasovi ning majandusarengu ministri Heydar Babajeviga.

30. märtsist – 4. aprillini

Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kadri Must osaleb Saudi Araabias Riyadhis NATO PA poliitikakomitee NATO partnerluse alakomitee väljasõiduistungil.

30. märtsist – 6. aprillini

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning liikmed Marko Mihkelson, Silver Meikar ja Toomas Varek on väliskomisjoni töövisiidil Ameerika Ühendriikides. Kavas on kohtumised senaator Richard Lugar’i, Kongressi Esindajatekoja väliskomisjoni liikme Robert Wexler’i ning riigidepartemangu ja ÜRO esindajatega. Väliskomisjoni delegatsioon osaleb New Yorgis ka Eesti kultuuripäevade avamisel.

31. märtsist – 1. aprillini

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Jüssi osaleb Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee keskkonnakomisjonide istungil. Arutusel on energiapoliitika.

1. – 3. aprillini

Riigikogu liige Mart Laar osaleb Rumeenias Bukarestis NATO laienemisealasel transatlantilisel foorumil, mille korraldab Marshalli Fond. Muuhulgas käsitletakse alliansi operatsioone Afganistanis, aga ka globaalse partnerlusvõrgu loomisega seonduvat.

2. – 3. aprillini

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ning liikmed Tarmo Kõuts, Nelli Privalova ja Kalvi Kõva osalevad Leedus Vilniuses Balti riikide ja Poola parlamentide riigikaitsekomisjonide ühisistungil. Arutusel on NATO, Euroopa Liidu ja rahvuslik osatähtsus energiajulgeoleku kindlustamisel, NATO ja küberkaitse jpm.

3. – 5. aprillini

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Evelyn Sepp osaleb Suurbritannias Londonis progressiivse valitsemise konverentsil 2008. Briti peaministrilt Gordon Brownilt volitused saanud Poliitika võrgustik (Policy Network) korraldab konverentsi eesmärgiga anda poliitikaliidritele võimalus debateerida progressiivse poliitika tuleviku üle. Seekord käsitletakse üleilmastumisega kaasnevat ja säästlikku arengut.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside