Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 31. august

Kell 12 algab Riigikogu erakorraline istungjärk. Päevakorras on Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni ning Erakonna Eestimaa Rohelised fraktsiooni algatatud riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse rakendamise seaduse eelnõu (556 SE) esimene lugemine.
 
Komisjonides:
 
Kell 10 – väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade (ELAK) komisjoni ühisistung, kus arutusel on Eesti seisukohad 4. – 5. septembrini toimuval Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul (Gymnich) kohtumisel. Kutsutud on välisminister Urmas Paet;
 
Euroopa Liidu asjade komisjonis – pärast ühisistungit on ELAKis arutusel seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule lennundusjulgestustasude kohta ning Eesti seisukohad 2. septembril toimuval Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) mitteametlikul kohtumisel;
 
Kell 18rahanduskomisjoni istung, kus vaadatakse läbi riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse rakendamise seaduse eelnõu (556 SE) kohta laekunud arvamused ja muudatusettepanekud;
 
Teisipäev, 1. september
 
Kell 15 – Riigikogu  erakorraline istungjärk. Kavas on riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse rakendamise seaduse eelnõu (556 SE) teine lugemine.
 
Kui istungjärgu päevakorras oleva eelnõu teine lugemine lõpetatakse, toimub 1. septembril tund aega pärast esimese istungjärgu lõppu ka teine erakorraline istungjärk nimetatud eelnõu (556 SE) kolmandaks lugemiseks.
 
Kohtumised:
 
Kell 12– Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub õiguskantsler Indrek Tederiga.
 
Kolmapäev, 2. september
 
Kell 11 – Ene Ergma kohtub Vatikani arhipiiskopi Dominique Mamberti’ga.
 
Reede, 4. september
 
Kell 10 Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 7. septembril toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel (kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder) ning seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega asutatakse amet õiguse, vabaduse ja turvalisuse valdkonna suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimiseks ja Euroopa Liidu nõukogu otsuse eelnõule, millega antakse nimetatud ametile operatiivjuhtimisega seotud ülesanded;
 
*       *       *
 
Välislähetused:
 
29. augustist – 2. septembrini
 
Riigikogu Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste, asejuht Mailis Reps ning liikmed Tatjana Muravjova ja Mart Jüssi osalevad Taanis Kopenhaagenis ja Nyborgis Läänemeremaade 18. parlamentaarsel konverentsil. Lahatakse koostööd Läänemere piirkonnas, merenduse julgeolekut ning uusi julgeolekuohte.
 
29. augustist – 8. septembrini
 
Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg (osaleb 30.aug. – 6.sept.) ning Riigikogu liige Imre Sooäär osalevad Hiinas Changshunis 5. Rahvusvahelisel kõrgemate juhtide, omavalitsustegelaste ja poliitikute tippkohtumisel. Samuti võetakse osa allhanketeemalisest konverentsist Nanjingis ning kohtutakse Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu liikmetega Pekingis.
 
5. – 7. septembrini
 
Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Leedus Vilniuses ja Druskininkais Eesti, Läti, Leedu ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste COSACi eelsel ettevalmistaval kohtumisel.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside