Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 


Esmaspäev, 29. september

 

Kell 9.30 Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi „Eurofonde käsitlevate õigus- ja haldusnormide kooskõlastamise kohta” muutmise eelnõule.

Kell 10 – Riigikogu konverentsisaalis algab keskkonnakomisjoni ja majanduskomisjoni avalik ühisistung merekeskkonna integreeritud kaitse ja kasutamise teemadel. Istungi eesmärgiks on kaardistada Eesti tänane seis merenduspoliitika väljatöötamisel ning arutleda edasiste tegevuste kavandamise üle.

Koosoleku kavas on muuhulgas Eestit külastavate Austraalia merendusspetsialistide ettekanne Suure Vallrahu rahvuspargi kogemuste ja ISUM-lahenduste (Integrated Marine Use Management) näitel.

Eesti merendusvaldkonna hetkesisust ja arengusuundadest teevad asjakohaseid ettekandeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning keskkonnaministeeriumi spetsialistid. Ettekannetele järgneb diskussioon.

Tegemist on esimese avaliku ühisistungiga Riigikogu uues konverentsisaalis.

Ajakirjanikud on oodatud!
 
Kohtumised:
 

Kell 13.45 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub merekeskkonna teemalise avaliku istungi raames Eestisse saabuvate Austraalia keskkonnakaitse spetsialistidega (Riigikogu esimehe külalistetuba).

Teisipäev, 30. september

Üritused:

Kell 16.15 – Riigikogu väliskomisjoni liikmed Sven Mikser, Mart Laar ja Silver Meikar osalevad Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituudi ja Rahvusvaheliste Suhete Ringi korraldataval arutelul “KAS EESTI ON JÄRGMINE?”, mis keskendub Georgia õppetundidele.Moderaator on Rein Toomla. Üritus toimub TÜ raamatukogu konverentsisaalis.

Reede, 3. oktoober
 

Kell 10Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 9. – 10. oktoobrini toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu kohtumisel, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Kohtumised:

Kell 9.30  kohtub väliskomisjoni esimees Sven Mikser Läti uue suursaadiku Karlis Eihenbaumsiga.
 

Kell 11 kohtuvad väliskomisjoni liikmed Malta välisministri Tonio Borgiga.                           

Kell 12.30 kohtub Sven Mikser Iiri uue suursaadiku Thomas Bolsteriga

Laupäev, 4. oktoober
 
Kohtumised:
 

Kell 11 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Tartu Ülikooli riigiteaduste üliõpilastega (TÜ Spordibaas Käärikul).

Pühapäev, 5. oktoober
 

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Riigikogu sügisestel meistrivõistlustel tennises (Coral Club Haabersti 5).

*      *      *
 
Välislähetused:
 
28. – 30 septembrini
 

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Tatjana Muravjova osaleb Norras Oslos Läänemere parlamentaarse konverentsi tööturu ja sotsiaalse heaolu töörühma koosolekul. Muuhulgas käsitletakse ka tööjõu immigratsiooniga seotud küsimusi ning noortega seotud töötuse probleeme.

28. septembrist – 3. oktoobrini
 

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Andres Herkeliga osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2008. aasta sügisistungjärgul.

Põhiküsimusena on arutuse all Georgia-Venemaa sõja temaatika, mille kiireloomuline debatt algab teisipäeva hommikul ning jätkub neljapäeval.

Istungjärgul arutatakse samuti Küprose probleemi ning kõnega esinevad Küprose president Demetris Christofias ja Küprose türklaste liider Mehmet Ali Talat. Ettekandega esineb ka Euroopa Nõukogu praeguse eesistujariigi Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt.

Delegatsiooni koosseisus on Strasbourgis veel Kristiina Ojuland, Mailis Reps (27.09 – 2.10), Aleksei Lotman (28.09 – 2.10) ja Indrek Saar (28.09 – 2.10).

30. septembrist – 2. oktoobrini
 

Riigikogu liige Marko Mihkelson osaleb Suurbritannias Birminghamis Konservatiivide Partei aastakoosolekul.

1. oktoober  
 

Riigikogu liige Valdur Lahtvee osaleb Belgias Brüsselis Euroopa komisjoni ja Eurostati korraldataval konverentsil „Seadusandja vastutus keskkonna ees“.

1. – 4. oktoobrini
 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Austrias Bad Hofgasteinis Euroopa tervise foorumil „Tervise väärtused – vaadetest reaalsuseks“, mille korraldajaks on International Forum Gastein.

2. – 4. oktoobrini

Riigikogu liige Raivo Järvi osaleb Kreekas Ateenas Euro-Vahemere (Euromed) Parlamentaarse Assamblee energia- ja keskkonnakomitee istungil.

2. – 7. oktoobrini
 

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg osaleb Iisraelis Tel Avivis Rahvusvahelise Tööspordi Konföderatsiooni (CSIT) 34. kongressil.

3. oktoober
 

Riigikogu esimees Ene Ergma avab Soomes Turus Rahvusvahelise Raamatumessi teadusele pühendatud osa.

3. – 5. oktoobrini
 

Riigikogu liige Tõnis Kõiv osaleb Leedus Vilniuses presidendipalees 8. rahvuslikul palvushommikusöögil ja kohtumisel Leedu Vabariigi presidendi Valdas Adamkusega.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside