Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 29. november

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung. Arutusel Eesti seisukohad 2. – 3. detsembril toimuval Euroopa Liidu transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu (TTE) istungil ja ning samal ajal toimuval Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, siseminister Marko Pomerants ja justiitsminister Rein Lang.
 
Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Tallinna Kivimäe Põhikooli õpilastega Riigikogus. Esmaspäeval kohtub Ratas veel Tallinna Ühisgümnaasiumi ja kolmapäeval Tallinna Humanitaargümnaasiumi, Tallinna 21. Kooli, Tallinna Inglise Kolledži ning Nõmme Gümnaasiumi õpilastega. Neljapäeval on kavas kohtumised Tallinna Läänemere Gümnaasiumi, Juudi Kooli ning Tallinna Ühisgümnaasiumiõpilastega.
 
Kell 15 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus osaleb ettevõtete koalitsiooni “Ettevõtted HIV vastu” koosolekul (Tammsaare Ärikeskus).
 
Teisipäev, 30. november
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Järva- ja Tartumaal. Külastatakse Paide, Väätsa, Võnnu, Mäksa vallavalitsusi. Ülenurme Gümnaasiumis annab Ratas ühiskonnaõpetuse tunni. Samuti külastab ta Kaagvere Erikooli.
 
Kolmapäev, 1. detsember
 
Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb rahvusülikooli 91. aastapäeva aktusel (Tartu Ülikooli aula).
 
Kell 13 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb kohtumisel Vanurite Eneseabi ja Nõustamisühingus.
 
Neljapäev, 2. detsember
 
Kell 12 – rahanduskomisjoni istung. Päevakorras on 2011. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (822 SE) 29. novembrini esitatavate muudatusettepanekute arutelu.
 
Üritused:
 
Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas õnnitleb Ojakese lasteaeda 45. aastapäeva puhul.
 
Kell 14Jüri Ratas külastab Kesklinna sotsiaalkeskust.
 
Kell 15Jüri Ratas osaleb interaktiivsel noorte infomessil Teeviit 2010.
 
Reede, 3. detsember
 
Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung. Eesti seisukohad 7. detsembril toimuval Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) istungil, kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur; Eesti seisukohad 7. detsembril toimuval Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil, kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi, seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, milles käsitletakse infosüsteemide vastu suunatud ründeid.
 
Üritused:
 
Kell 9.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Tartumaa kodanikeühenduste konverentsil, kus ta esineb sõnavõtuga ning autasustab konkursi “Tartumaa hea algatus 2010” nominente (Raadimõisa hotell).
 
Kell 11 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus osaleb Suurel majanduskonverentsil (Swissoteli konverentsikeskus).
 
Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Nõmme Eakate päevakeskust.
 
Kell 13.50Jüri Ratas osaleb rahvusvahelise puuetega inimeste päeva konverentsi paneeldiskussioonis “Puudega inimene täna ja tulevikus”.
 
Kell 18 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Melliste koolis toimuval teemaõhtul „Ja vaimuvara ka…”.
 
Pühapäev, 5. detsember
 
Kell 15 – Riigikogu esimees Ene Ergma külastab Juudi kogukonna keskust ja Tallinna Sünagoogi, kus ta võtab osa juudi rahvapüha Hanukka tähistamisest viienda küünla süütamisega.
 
*
 
Välislähetused:
 
28. novembrist – 2. detsembrini
 
Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga on väliskomisjoni töövisiidil Iisraelis ja Palestiina Omavalitsuses. Riigikogu liikmed kohtuvad Iisraeli välisministeeriumis Lääne-Euroopa divisjoni, Poliitikauuringute Keskuse strateegiliste ja majandussuhete büroo esindajatega, kellega räägitakse Iisraeli suhetest Euroopa Liiduga ning probleemidest Lähis-Idas. Iisraeli parlamendis – Knessetis – kohtutakse Knesseti spiikri Reuven Rivlini, Iisraeli-Eesti sõprusrühma ning väliskomisjoni liikmetega. Teisipäeval, 30. novembril on kavas kohtumised Naumanni Fondi ja organisatsiooni HaMoked esindajatega ning külastada Tel-Avivi. Kolmapäeval, 1. detsembril külastatakse Palestiina Omavalitsust. Kohtutakse peaminister Salam Fayyadi, välisminister Riyad Al-Maliki, kommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaminister Mashour Abo-Daqa, Palestiina seadusandliku kogu ning Palestiina Vabastusorganisatsiooni (PLO) liikmetega.
Delegatsiooni kuuluvad veel Silver Meikar, Marko Mihkelson ja Vladimir Velman.
 
29. detsembrist – 3. detsembrini
 
Lääne-Euroopa Liid (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ja liikmed Kalev Kallo ning Imre Sooäär osalevad Prantsusmaal Pariisis WEU Assamblee 59. plenaaristungil. Arutusel tulevad Euroopa Liidu sõjaliste operatsioonide planeerimisega seonduv, üle-Atlandilised julgeoleku- ja kaitsealased suhted, massihävitusrelvade kiire levik, Euroopa Liit ja julgeolek Aafrikas, Lissaboni lepingu ellu viimisega seonduv jpm.
 
30. novembrist – 1. detsembrini
 
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Heljo Pikhof osaleb Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi toimuval parlamentidevahelisel komitee tsiviilõiguse alasel kohtumisel teemaga „Kuidas hõlbustada Euroopa Liidu perede ja kodanike elu”.
 
30. novembrist – 5. detsembrini
 
Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni juht Ivi Eenmaa ja liikmed Erki Nool ning Marika Tuus osalevad Ameerika Ühendriikides New Yorgis IPU ja ÜRO ühisistungil. Tänavuaastasel kohtumisel keskendutakse majanduse taastumine ja majanduse ülemaailmse valitsemisega seotud teemadele. Käsitletakse majanduse taastumisega kaasneda võivaid riske, jätkuvat strukturaalset tasakaalutust maailma majanduses, rahvusvahelise finantssüsteemi reformi, säästliku arengu küsimusi keskkonnaraamistikus, ÜRO rolli ülemaailmse majanduse valitsemise läbipaistval juhtimisel jpm.
 
1. – 2. detsembrini
 
Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Mati Raidmaga on töövisiidil Taanis Kopenhaagenis, kus kohtutakse Taani parlamendi kaitsekomisjoni, kaitseministeeriumi ja Kaitseväe peastaabi esindajatega. Külastatakse ka sõjaväeüksusi, Sõjaliste Uuringute Keskust ning Taani Rahvusvaheliste Uuringute Instituuti. Delegatsiooni kuuluvad veel riigikaitsekomisjoni liikmed Jaan Kundla, Jaak Salumets, Trivimi Velliste ja asendusliige Kadri Simson.
 
26. november 2010
                                   
Riigikogu pressitalitus
Margit Liivoja
pressisekretär, tel 631 6353
 
 
 
 
Tagasiside