Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäev, 30. märts

Kell 13 – Riigikogu istungisaalis koguneb pidulikule istungile 20. Augusti Klubi, kes tähistab Eesti Vabariigi Ülemnõukogu XII koosseisu töö algust 20 aastat tagasi. Kogunenuid tervitab Riigikogu esimees Ene Ergma, sõnavõtuga esinevad endine ülemnõukogu juhataja ja Riigikogu esimees Ülo Nugis ning kunagised ülemnõukogu liikmed Arvo Junti ja Peet Kask. Pidulikule istungile on teiste seas kutsutud ka valitsuse liikmed, samuti Riigikogu juhatuse liikmed ning komisjonide ja fraktsioonide juhid. Istungisaali fuajees saab sel päeval vaadata ka fotonäitust tolle perioodi sündmustest ja ülemnõukogu tegevusest. 
 
Ülemnõukogu viimane koosseis, kuhu kuulus 105 liiget, valiti 18. märtsil 1990. Esimesele istungile koguneti 29. märtsil 1990 ning viimane istung peeti 14. septembril 1992. Kahe ja poole aastase tööperioodi jooksul võeti vastu enam kui 600 seadusandlikku akti, sealhulgas 20. augusti 1991 otsus Eesti riiklikust iseseisvusest, mille poolt hääletajad ongi moodustanud 20. Augusti Klubi.
 
Kolmapäev, 31. märtsil
 
Kell 14 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb sümpoosionil Tõravere Observatooriumis.
 
Neljapäev, 1. aprill
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Planeedi Mudila lastesõime seoses sõime 50. aastapäevaga.
 
*       *       *
Välislähetused:
 
27. märtsist – 6. aprillini
 
Riigikogu aseesimees Keit Pentus osaleb USA saatkonna korraldataval rahvusvahelises IV programmis Ameerika Ühendriikides Washingtonis ja Floridas. Programmi raames kohtutakse USA Kongressi Esindajate Koja liikmete ja ametnike, valimiskampaania asjatundjate, endiste seadusandjate ning linnavalitsuse esindajatega. Samuti on planeeritud kohtumine ka Rahvusvahelise Kaubanduse ja Majanduse Keskuse (Center for International Trade and Economics) direktoriga.
 
28. märtsist – 1. aprillini
 
Riigikogu väliskomisjoni liige Silver Meikar osaleb Saksamaal Garmisch-Partenkirchenis George C. Marshalli Keskuse korraldataval julgeolekualastel kursustel.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside