Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 29. juuni

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb 29. ja 30. juunil Kodukandi Aasta küla komisjoni koosseisus kandidaatkülade hindamisel. Esmaspäeval, 29. juunil viibitakse Jõgevamaal Maarja-Magdaleena külade piirkonnas ning Tartumaal Vasula külas. Teisipäeval, 30. juunil jätkub hindamine Põlvamaal Karisilla külas ning Võrumaal Viitina külas.
 
Reede, 3. juuli
 
Kell 10 - Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 6. – 9. juulini toimuval mitteametlikul töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel, kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur; Eesti seisukohad 7. juulil toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN)   kohtumisel ning 10. juulil toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (eelarve ECOFIN) kohtumisel, kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi; seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Euroopa kaitsmine laiaulatuslike küberrünnakute ja häirete eest: valmisoleku, turvalisuse ja vastupidavuse suurendamine“.
 
Riigikogu juhatuse liikmed viibivad reedel, 3. juulil tantsupeo etendusel ning laupäeval, 4. juulil ja pühapäeval, 5. juulil laulupeol.
 
Kell 22.15 Eesti Meestelaulu Seltsi eestvõttel toimub Toompeal Kuberneri aias pidulik lipulangetamise tseremoonia. Vastavalt Riigikogus vastu võetud Eesti lipu seaduse muutmise seadusele kõlab lipu langetamisel Gustav Ernesaksa ja Lydia Koidula laulu „Mu isamaa on minu arm” signatuur.
 
*       *       *
 
Välislähetused:
 
28. juunist – 3. juulini
 
OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Paul-Eerik Rummo ning liikmed Toivo Tootsen ja Heljo Pikhof osalevad Leedus Vilniuses OSCE PA 18. istungjärgul, kus keskendutakse Euroopa julgeolekuarhitektuuriga seotud küsimustele. Assambleel esineb ettekandega OSCE peasekretär Marc Perrin De Brichambaut. Toimuvad poliitika- ja julgeolekukomitee, majandus-, teadus- ja tehnoloogiakomitee ning demokraatia, inimõiguste ja humanitaarküsimuste komitee istungid.
 
29. juunist – 3. juulini
 
Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt osaleb Prantsusmaal Strasbourgis ECRI (Rassismi ja sallimatuse vastase võitluse Euroopa komisjon) 48. plenaaristungil.
 
3. – 5. juulini
 
Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts viibib raportöörina Prasntsusmaal ja Djibouti Vabariigis, kus ta WEU Assamblee kaitsekomitee monitooringudelegatsiooni koosseisus jälgib Euroopa Liidu ATLANTA missiooni piraatluse vastast tegevust.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside