Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 29. jaanuar

Noored simuleerivad Riigikogus Euroopa Parlamendi sessiooni

Kell 9 koguneb Riigikogu istungisaali ligi 100 noort, kes simuleerivad Euroopa Parlamendi täiskogu tööd. Riigikogu saalis viiakse läbi Mudel Euroopa Parlament (MEP) riikliku sessiooni viimane päev. Kolme eelneva päeva jooksul on õpilased läbinud meeskonna koolituse ja töötanud komisjonides välja resolutsioonid, mis täiskogu istungil arutlusele ja hääletamisele lähevad.

Seekordsel kohtumisel arutavad noored viit Euroopa Liitu puudutavat resolutsiooni: tuumaenergia kasutamist, EL-i rolli Balti riikide ja Venemaa vahelistes suhetes, kuidas soodustada innovatsiooni majanduses, kuidas võidelda terrorismi vastu ning mida peaks tegema seoses neonatsismi levikuga Euroopas.

Riigikogus toimuva täiskogu avab Riigikogu aseesimees Maret Maripuu.

Sessiooni korraldab MTÜ Euroopa Maja.

Lisainfo:
Mudel Euroopa Parlamendi kodulehekülg www.mep2007.euroopamaja.ee; peakorraldaja Tuuli Länik, tel 52 92 666.

Teisipäev, 30. jaanuar

Kell 13 kohtub Riigikogu aseesimees Maret Maripuu Eestis visiidil viibiva Makedoonia peaministri Nikola Gruevskiga.

Reede, 2. veebruar

Kell 19 osaleb Riigikogu esimees Toomas Varek Tartu Rahu 87. aastapäeva tähistamisel Estonia kontserdisaalis.

Laupäev, 3. veebruar

Kell 12 osaleb Riigikogu aseesimees Ene Ergma Rahvusraamatukogus seminaril „Püsiväärtused ja hoiakud, nende tähtsus Eesti ühiskonnas nüüd ja tulevikus”.

 

Välislähetused:

26. – 31. jaanuarini

Riigikogu liige Indrek Raudne osaleb Georgia parlamendi hariduse-, teaduse-, kultuuri- ja spordikomisjoni kutsel kohtumistel Georgias ja Ukrainas.

29. – 31. jaanuarini

Riigikogu esimees Toomas Varek on koos teda saatva delegatsiooniga Prantsuse Senati presidendi Christian Poncelet’ kutsel ametlikul vastuvisiidil Prantsusmaal. Riigikogu delegatsiooni kuuluvad veel Riigikogu liikmed Raivo Järvi, Mart Nutt, Liina Tõnisson ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Toimuvad kohtumised nii Senatis kui Rahvusassamblees. 29. jaanuaril kohtutakse Rahvusassamblee Prantsuse-Eesti parlamendirühma liikmetega. 30. jaanuaril võtab Riigikogu delegatsiooni vastu Senati president, külastatakse Prantsuse rahvuskangelaste mälestuspaika. 31. jaanuaril toimub kohtumine Rahvusassamblee aseesimehe Yves Bur’iga ning assamblee Euroopa Liidu delegatsiooni esimehe Pierre Lequiller’iga.

30. jaanuarist – 2. veebruarini

NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb Belgias Brüsselis NATO PA tsiviiljulgeolekukomitee istungil. Istungi raames tutvutakse Antverpeni sadama ja Doel’i tuumajaamaga.

1. – 2. veebruarini

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Olav Aarna osaleb Lätis Riias Balti Assamblee eelarve- ja kontrollikomisjoni istungil. Arutusel on 2008.aasta eelarve koostamise ja 2006. aasta eelarve täitmisega seonduv.

 

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside