Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete välislähetused

26. ”” 29. OKTOOBER

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Sven Mikser ja liikmed Tarmo Leinatamm , Maret Maripuu ning Nelli Privalova osalevad Londonis kohtumisel Suurbritannia Parlamendi Alamkoja kaitsekomisjoniga.

27. ”” 29. OKTOOBER

Riigikogu majanduskomisjoni liige Silver Meikar osaleb Brüsselis TAIEXi (Technical Assistance Information Exchange Office, DG Enlargement, European Commission) korraldataval lennunduse alasel seminaril, kus käsitletakse Euroopa Liidu lennunduspoliitika küsimusi.

27. OKTOOBER ”” 1. NOVEMBER

Riigikogu delegatsioon eesotsas Riigikogu esimehe Ene Ergmaga on Küprose Parlamendi esimehe Dementis Christofiase kutsel ametlikul visiidil Küprosel. Delegatsiooni kuuluvad peale Ene Ergma veel Riigikogu liikmed Siiri Oviir, Eiki Berg ja Peeter Tulviste ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Tegemist on iseseisvuse taastamise järgse esimese ametliku visiidiga parlamentide vahelise koostöö raames.

Visiidi eesmärgiks on kindlustada head parlamentide vahelised suhted, mis oleksid vajalikuks eelduseks Riigikogu ja Küprose Esindajatekoja edasises koostöös Euroopa Liidus. Visiidi käigus tutvutakse Küprose poliitikaga nii siseprobleemide lahendamisel kui ka rahvusvahelise suhtlemise tasandil. Samuti tutvustatakse Eesti Vabariigi poliitikat, eelkõige Euroopa Liidu ja NATO küsimustes ning vahetatakse mõtteid Euroopa Liidu Uute Naabrite poliitikate suhtes. Visiidi tulemusena peaks kujunema selgus Eesti ja Küprose parlamendi nägemustes ülalnimetatud vastastikku huvi pakkuvates küsimustes.

Kavas on mõttevahetused parlamentide töökorralduslikes küsimustes, eriti seoses Euroopa Liiduga liitumisest tulenevate muudatustega. Arutatakse parlamentidevahelise infovahetuse tõhustamist lähtudes Euroopa Liidu Konstitutsioonilise Lepingu tekstist ja viimastel rahvusvahelistel foorumitel väljaöeldud seisukohtadest.

Delegatsioon kohtub Küprose Vabariigi Presidendi Tassos Papadopoulosega, Esindajatekoja Esimehe Dementis Christofiasega, Küprose Vabariigi Välisministri George Iacocouga, Küprose Euroopa Liiduga liitumise Koordinaatori Takis Hadjidemetriouga, Kürpose poliitikutega ja kohaliku omavalitsuse juhtidega ning osaleb Küprose Parlamendi istungil.

Delegatsioon osaleb ka Küprose Rahvuspüha üritustel 28. oktoobril ning tutvub ajalooliste ja kultuuriliste vaatamisväärsustega.

29. OKTOOBER ”” 3. NOVEMBER

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Andres Herkel osaleb ENPA vaatlejana Gruusia presidendi valimistel.

30. OKTOOBER

Riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Sven Sester ja liige Henn Pärn osalevad Helsingis Soome Taksoliidu korraldataval taksotransporti reguleerivat seadusandlust tutvustaval seminaril.

30. OKTOOBER ”” 1. NOVEMBER

Riigikogu maaelukomisjoni liige Tiit Mae osaleb Budapestis CELKi (Central European Land Knowledge Center) ja Ungari Põllumajanduse ja Maaelu Arengu Ministeeriumi korraldataval seminaril ”Nähtavus ja kommunikatsioonivõrgustik”.

1. ”” 5. NOVEMBER

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa (2. ”” 5. nov.) ja liige Toomas Alatalu osalevad Austrias Viinis SIDi (Society for International Development), EADI (European Association of Development Research and Training Institutes) ja Hollandi Välisministeeriumi koostöös korraldataval Euroopa Liidu laienemise ja arengu koostöö alasel konverentsil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside