Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 27. august

Kell 13.30Euroopa Liidu asjade komisjonis Eesti seisukohad 30. augustil toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu asjade ministrite kohtumisel. Kutsutud välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe ja rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Karin Kondor-Tabuni.

Teisipäev, 28. august

Kell 11.30rahanduskomisjoni istungil jätkatakse Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE) arutelu.

Kell 10väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni traditsiooniline kohtumine Eesti välisesinduste juhtidega konverentsisaalis.

Kell 10.45 – Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma kohtub Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktori Matthew Bryzaga. Kell 12 kohtub Bryzaga väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Kell 14.15 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Toompea lossis Taani välisministri Villy Søndvaliga.

Kolmapäev, 29. august

Kell 11majanduskomisjoni avalik istung teemal “Eesti teedeehituse korraldus ja teede kvaliteet” konverentsisaalis. Sõnavõtuga esinevad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske, maanteeameti peadirektor Aivo Adamson, Eesti Asfaldiliidu juhatuse esimees ja Lemminkäinen Eesti AS juhatuse esimees Sven Pertens, AS Teede Tehnokeskus juhatuse esimees Ilmar Jõgi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonna lektor Sven Sillamäe. Istungit saab jälgida ka veebiülekandena aadressil: http://live.riigikogu.ee/live

Kell 13 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb tervituskõnega seminaril „Towards Mars“.

Kell 13 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Euroopa Liidu ja Valgevene teemalisel ümarlaual, mis on osa Eestis viibivate Valgevene demokraatiameelsete organisatsioonide koolitusprogrammist, mida korraldab Eesti Idapartnerluse Keskus.

Neljapäev, 30. august

Riigikogu erakorralised istungjärgud

Kell 10 – päevakorras on valitsuse poolt 26. juulil algatatud Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE) teine lugemine. Kui teine lugemine lõpetatakse siis kahe tunni pärast on kavas Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE) kolmas lugemine.

Riigikaitsekomisjonis – 15 minutit pärast esimese erakorralise istungjärgu lõppu Euroopa Liidu eesistuja Küprose ettepaneku arutelu: ühise välis- ja julgeolekupoliitika ning ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika parlamentidevahelise konverentsi protseduurireeglid

Väliskomisjonis – 15 minutit pärast esimese erakorralise istungjärgu lõppu Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik, alaline esindaja Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni juures, asukohaga Brüsselis. Kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadik Lauri Lepik. Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Leedu Vabariigis, asukohaga Vilniuses. Kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadik Toomas Kukk. Euroopa Liidu eesistuja Küprose ettepaneku arutelu: ühise välis- ja julgeolekupoliitika ning ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika parlamentidevahelise konverentsi protseduurireeglid.

Reede, 31. august

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb TÜ rektori Volli Kalmu ametisse astumise tseremoonial.

Pühapäev, 2. september

Kell 15 – Riigikogu esimees osaleb Naiskodukaitse 85. aastapäeva tähistamise üritustel Tartus.

*

Välislähetused:

25. – 29. augustini

Riigikogu aseesimees, Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv (27.-29. augustini) ja delegatsiooni asejuht Aadu Must osalevad Venemaal Peterburis 21. Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi töös. Konverentsil räägitakse Läänemere piirkonna riikide koostööst, keskkonna olukorrast, merendusest ja sotsiaalprobleemidest.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside