Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 26. november

Kell 11 – Riigikogu Valges saalis algab kodanikupäeva puhul traditsiooniline noortefoorum, mille korraldab Noorteühing Avatud Vabariik. Käesoleva aasta foorumi teemaks on Eesti ühiskonna lõimumine ja ühtse inforuumi loomine. Rahvastikuminister Urve Palo kõneleb uuest riiklikust integratsiooniprogrammist, Riigikogu liige Mart Laar arutleb, kas Eestis on tekkinud sotsiaalne kriis pärast aprillimässu ja Riigikogu liige Aleksei Lotman räägib mitte-eestlaste rollist Eesti poliitikas. Koos Postimehe kolumnisti Erkki Bahovski ja Eesti Ajakirjanike Liidu esinaise Marica Lillemetsaga otsitakse vastust, miks eesti ja vene keeles ilmuvad meediaväljaanded on sisu poolest nii erinevad.

Üritus toimub Tallinna Noorteaasta raames.

Kohtumised:

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtub kodanikupäeva raames Haljala Gümnaasiumi õpilastega (Haljala Gümnaasiumis).

Kolmapäev, 28. november

Kell 19 – Estonia kontserdisaalis algab Eesti Vabariigi 90.aastapäeva avaüritus tähistamaks Maanõukogu kuulutamist kõrgema võimu kandjaks Eestis. Kutsutud on endised ja praegused Riigikogu liikmed, valitsuse liikmed, Riigikohtu esimees ja liikmed, Põhiseadusliku Assamblee liikmed, diplomaatiline korpus, loomeliitude esindajad jne.

Ürituse avab Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, millele järgneb Riigikogu esimehe Ene Ergma päevakohane kõne. Koos vaadatakse Eesti Televisioonis valminud dokumentaalset telelavastust „Oma Maapäev”, mis jutustab keerulistel aegadel tehtud julgetest otsustest. See on lugu Jüri Vilmsist, kes läks 1918. aasta varakevadel koos kolme kaaslasega üle merejää Soome poole, et noore riigi iseseisvusele välismaalt tuge leida ja kelle saatus on tänaseni selgusetu.

Neljapäev, 29. november

29. – 1. detsembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses noorte infomess TEEVIIT 2007, kus Riigikogu on taas esindatud oma näituseboksiga, et tutvustada huvilistele meie seadusandliku kogu tegevust. Näeb filmi Riigikogu ajaloost, saab uurida Riigikogu veebilehte ja küsida parlamenditöö kohta. Riigikogu boksis on lubanud messikülalistele teavet jagada ka mitu Riigikogu liiget. Riigikogu esimees Ene Ergma külastab messi, reedel 30. novembril kell 14.30. Messi korraldab Eesti Noorsootöökeskus koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Kohtumised:

Kell 11 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub kodanikupäeva tähistamise raames Rannu pensionäridega kohalikus päevakeskuses.

Kell 13.20 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtub kodanikupäeva raames Türi Tehnika- ja Majanduskooli õpilastega (Türi Tehnika- ja Majanduskoolis).

Kell 13.30Ene Ergma osaleb Rannu Keskkoolis ühiskonnaõpetuse tunnis.

Reede, 30. november

Kell 13Ene Ergma viibib Eesti Külaliikumise Kodukant 10 sünnipäeva tähistamisel Põllumajandusministeeriumi saalis.

Kell 17Ene Ergma osaleb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 50. aastapäeva pidulikul kontsertaktusel (Eesti Draamateatris).

Kohtumised:

Kell 15.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Egiptuse suursaadiku Maasoum Mostafa Marzoukiga.

Laupäev, 1. detsember

Kell 12Ene Ergma osaleb Eestikeelse Ülikooli 88. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel (Tartu Ülikooli peahoones).

 *       *       *

Välislähetused:

25. – 26. novembrini

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser osaleb Taanis Kopenhaagenis ja Rootsis Malmös Põhjamaade ja Baltimaade parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumisel. Teemadeks on Venemaa, Läänemere piirkond ja Põhjala lahingugrupp.

26. – 27. novembrini

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Belgias Brüsselis Laienenud Euroopa Liidrite Sihtasutuse (The BELA Foundation) asutamise tseremoonial „Uued eurooplased tüüri juures – värsked ideed parema liidu nimel”.

26. – 27. novembrini

Riigikogu väliskomisjoni liige Valdur Lahtvee osaleb Belgias Brüsselis parlamentaarsel Euroopa poliitika sidususe alasel briifingul, mille korraldavad Rahvusvahelise Arengu Ühing (Society for International Development), EU Coherence ning Euroopa Arengu Koostöö 2010 (European Development Cooperation 2010).

26. – 28. novembrini

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp osaleb Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi ning rahvusparlamentide põhiseadus- ja õiguskomisjonide ühisistungil. Teemaks on Euroopa Liit kui tuleviku vabaduse, turvalisuse ja õigluse piirkond.

26. – 29. novembrini

Riigikogu Eesti—Moldova parlamendirühma esimees Urmas Klaas, aseesimees Silver Meikar ja liikmed Helle Kalda, Kalvi Kõva ja Marko Pomerants osalevad Moldovas kohtumistel Moldova parlamendis. Arutatakse arengukoostöö projektide võimalusi. Parlamendis võtab Riigikogu delegatsiooni vastu Moldova parlamendi esimees Marian Lupu, kohtutakse väliskomisjoni esimehe Grigore Petrenco, sotsiaalkomisjoni esimehe Valentina Buliga, keskkonna ja territoriaalse arengu komisjoni esimehe Vladimir Ciobanu ning Moldova-Eesti parlamendirühma liikmetega. Samuti on kavas kohtumine Moldova välis- ja Euroopa integratsiooni ministri Andrei Stratani ning majandus- ja kaubandusministeeriumi ametnikega.

28. – 30. novembrini

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Hanno Pevkur, Rein Ratas, Taavi Rõivas, Evelyn Sepp ja Taavi Veskimägi on Belgias Brüsselis visiidil Euroopa Parlamendis. Visiidi käigus kohtutakse Euroopa Parlamendi (EP) liikmete Katrin Saksa, Siiri Oviiri, Toomas Savi ja Tunne Kelamiga, samuti Riina Kionka (EL välispoliitika juhi Javier Solana eriesindaja inimõiguste küsimuses), EP väliskomisjoni aseesimehe Michael Gahleri, EP Balti-Euroopa saadikute intergrupi esimehe Christopher Beasley, Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktori Signe Ratso, Eesti suursaadiku Belgias Malle Talveti, Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase, Euroopa Komisjoni väikeettevõtete konkurentsivõime edendamise direktoraadi direktori Maive Rute, Eesti suursaadiku EL juures Raul Mälgu, Euroopa Kontrollikoja Liikme Kersti Kaljulaidi ning Euroopa Kohtu kohtuniku Uno Lõhmusega.

29. novembrist – 3. detsembrini

OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Paul-Eerik Rummo ning Riigikogu liige Peeter Tulviste on OSCE PA delegatsiooni koosseisus Venemaal Moskvas ja Nižni-Novgorodis vaatlemas Venemaa Riigiduuma valimisi.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) delegatsiooni koosseisus jälgib Riigiduuma valimisi Moskvas ja Peterburis ENPA Eesti delegatsiooni liige Aleksei Lotman.

Nii OSCE Parlamentaarsele Assambleele kui ENPAle esitas vastava kutse Riigiduuma nimel Duuma esimees Boris Grõzlov.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside