Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 26. august

Läänemeremaade parlamentaarne konverents Pärnus

Kell 9.30 – Pärnu hotellis Strand algab kahepäevane Läänemeremaade parlamentaarne konverents teemal „Säästev innovatsioon piirkonna konkurentsivõimelise majanduse toetuseks“. Konverentsi avavad Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja Riigikogu esimees Ene Ergma. Eesti aastase eesistumise võtab kokku Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi Alalise Komitee eesistuja, Riigikogu aseesimees Laine Randjärv. Konverentsil osalejad arutavad kahel päeval Läänemeremaade majanduskasvu, innovatsiooni ning konkurentsivõimelise säästva arengu teemadel.

Head ajakirjanikud! Kohapeal on avatud pressikeskus 26. augustil 8-18 ning 27. augustil 8-12. Kontakt Anu Adra-Entsik, mob 5090241 või aadressil [email protected]

Kell 11 – kultuurikomisjoni istung, arutusel on Roheline raamat „Valmistumine audiovisuaalmaailma täielikuks ühtesulandumiseks: kasv, looming ja väärtused“. Kohale kutsutud kultuuriministeeriumi asekantsler Ragnar Siil; välisriigis õppimise korra muudatuste rakendumise arutelu, kohale kutsutud välisministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad

Kell 13 riigieelarve kontrolli komisjoni istung, päevakorras on Riigikontrolli kontrolliaruanded „Riigihangete korraldamine Viimsi vallas ja tema ühingutes“ ning „Riigi 2012. aasta majandusaasta koondaruande õigsus ja tehingute seaduslikkus“, samuti Riigikontrolli arvamus riigieelarve seaduse eelnõu kohta, kutsutud Riigikontrolli esindajad.

Kell 14 – riigikaitsekomisjoni istung, arutusel on “Eesti seisukohad solidaarsusklausli liidu poolse rakendamise korda käsitleva nõukogu otsuse eelnõu kohta JOIN(2012) 39”.

Teisipäev, 27. august

Kell 9Euroopa Liidu asjade komisjoni istung. Informatsioon ja seisukohad Euroopa asjade ministrite ja riigisekretäride mitteametlikuks kohtumiseks Vilniuses, 29.-30. augustil, kutsutud välisministeeriumi asekantsler Mart Laanemäe; seisukoha andmine: Roheline raamat „Valmistumine audiovisuaalmaailma täielikuks ühtesulandumiseks: kasv, looming ja väärtused“. Kohale kutsutud kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Ragnar Siil ja audiovisuaalvaldkonna peaspetsialist Indrek Ibrus; Seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega luuakse Copernicuse programm ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EL) nr 911/2010. Kohale kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ELi ja rahvusvahelise koostöö osakonna peaspetsialist Madis Ehastu ja Tartu Observatooriumi direktor Anu Reinart.

Kell 10 algab Riigikogu konverentsisaalis ELAKi ja väliskomisjoni kohtumine Eesti välisesinduste juhtidega.

Reede, 30. august

Kell 19.30 – Festivali “Tallinna tornid” raames astub Kuberneri aias Pika Hermanni jalamil üles Rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva dirigeerimisel. Kavas on armastatud isamaalised laulud Eesti Vabariigi 95. sünnipäevaks. Kõik on kutsutud!

Riigikogu pressitalitus    

Tagasiside