Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäev, 27. juuni

Kell 16 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Euroopa Parlamendi asepresidendi Mechtild Rothe’ga.

Neljapäev, 28. juuni

Kell 9 – Riigikogu majanduskomisjon kohtub Eestis visiidil viibiva Taani parlamendi delegatsiooniga eesotsas parlamendi majandussuhete komitee esimehe Kim Anderseniga (ruum L-262). Kohtumisel on kõne all Eesti üleminek eurole, tööjõu vaba liikumine ja tööturu olukord, Euroopa Liidu energiapoliitika ning Eesti ja Euroopa energeetiline iseseisvus.

15 aastat Eesti Vabariigi kehtiva põhiseaduse referendumist

Kell 11 – Toompea lossi Valges saalis toimub Põhiseaduse Assamblee liikmete mõttevahetus teemal „Kas Eesti parim põhiseadus?”. Mõttevahetust juhatab Riigikogu esimees Ene Ergma. Päevakohaste ettekannetega esinevad Tõnu Anton, Jüri Adams ja Eerik-Juhan Truuväli.

Kell 14 – Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma esineb avakõnega Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis toimuval Euroopa Liidu tsiviilkaitse alasel seminaril, mille korraldab Eesti Punane Rist koostöös Briti, Austria ja Prantsuse Punase Risti organisatsioonidega.

*       *       * 

Välislähetused:

24. – 27. juunini

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp osaleb Aserbaidžaanis Bakuus koostöönõupidamisel Eesti vähemusrahvuste integratsiooni teemadel, mille korraldab Aserbaidžaani välisaserbaidžaanlaste küsimustega tegelev riiklik komitee.

24. – 29. juunini

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Andres Herkeliga osaleb Strasbourgis ENPA 2007. aasta istungjärgu 3. osaistungil. Delegatsiooni kuuluvad veel Riigikogu liikmed Mailis Reps, Indrek Saar, Kristiina Ojuland (K. Ojuland 24. – 30. juunini), Aleksi Lotman ja Ester Tuiksoo (A.Lotman ja E. Tuiksoo 25. – 29. juunini). Arutusel on Euro-Vahemere põllumajandus- ja maaelupoliitika, kultuuridevahelised religiooniprobleemid, anti-semitismi levik Euroopas, põgenike ja ümberasustatute olukord Kagu-Euroopas, Iraani tuumaprogramm ja rahvusvahelise sekkumise vajadus ning naise imago reklaamis jpm.

25. – 27. juuni

Riigikogu esimees Ene Ergma on Itaalias Roomas parlamentidevahelise töögrupi ja Euroopa Kosmoseagentuuri keskkonna ja julgeoleku globaalse seire alasel foorumil.

25. – 29. juunini

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt osaleb Prantsusmaal Strasbourgis ECRI (Rassismi ja Sallimatuse Vastane Euroopa Komisjon) 43. plenaaristungil.

25. – 30. juunini

Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti rühma aseesimees Liina Tõnisson osaleb Austrias Viinis ÜRO korraldataval 7. ülemaailmsel foorumil „Läbipaistvus ja vastutus kui riigiasutuste usaldusväärsuse taastamise vahendid”.

26. – 28. juunini

NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Sven Mikser osaleb 26. ja 27. juunil Tšehhis Prahas ning 27. ja 28. juunil Poolas Varssavis NATO PA kaitse- ja julgeolekukomitee ning teaduse- ja tehnoloogiakomitee istungitel.

26. – 29. juunini

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Jüssi osaleb Taani Kuningriigis Fääri saartel Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu keskkonnakomisjonide kohtumisel. Arutusel on kliimamuutuste, energia ja naftauuringute ning mere saastatusega seotud küsimused.

27. – 28. juunini

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Margus Tsahkna osaleb Belgias Brüsselis Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide eelarve- ja finantskomisjonide esimeeste iga-aastasel kohtumisel.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside