Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Laupäev, 23. juuni 

Võidupüha 

Riigikogu juhatuse liikmed osalevad Võidupüha ja maakaitsepäeva tähistamise üritustel Pärnus: kell 9 süüdatakse võidutuli ja mälestatakse Vabadussõjas langenuid Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärgi juures Rüütli platsil, kell 10 algab Võidupüha jumalateenistus EELK Pärnu Eliisabeti kirikus, kell 11 jälgitakse paraadi Pärnu Keskväljakul ning kell 12.15 toimub Pärnu Muuseumis Pärnu maavanema Andres Metsoja ja Pärnu linnapea Toomas Kivimägi vastuvõtt. 

Esmaspäev, 25. juuni  

Kohtumised: 

Kell 14.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Toompeal Eestisse kahepäevasele ametlikule visiidile saabuva Ukraina Ülemraada esimehe Volodõmõr Lõtvõni  ja teda saatva delegatsiooniga. Tähelepanu ajakirjanikud. Pressibriifing on kell 15.15 Valges saalis. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja ELAKi aseesimees Marianne Mikko kohtuvad külalistega kell 15.30. Teisipäeva hommikul on delegatsioonil kohtumine Eesti-Ukraina parlamendirühma esimehe Tõnis Paltsiga. Seejärel on külalistel kohtumine peaminister Andrus Ansipiga

Kell 16 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Tšehhi Vabariigi suursaadiku Alexander Langeriga

Kell 16.40 – Ene Ergma kohtub Makedoonia Vabariigi esinduse juhi Nenad Koleviga

Teisipäev, 26. juuni 

Kell 11 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Raivo Järvi ärasaatmistseremoonial. 

Kell 15 – Ene Ergma kohtub Ameerika Ühendriikide suursaadiku Michael C. Poltiga

Kolmapäev, 27. juuni 

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Toompeal Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi Rahvusvahelise Nõuandva Kogu delegatsiooniga. 

Reede, 29. juuni

Kell 9.30 – Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma külastab rahvusvahelist liitlasvägede vastuvõtu õppust Baltic Host 2012 ja osaleb vastavatel seminaridel Tartus.

 Välislähetused: 

23. – 29. juuni 

Riigikogu ENPA delegatsiooni juht Andres Herkel (24.-29.06), liikmed Margus Hanson ja Mailis Reps ning asendusliige Indrek Saar (24.-29.06.) osalevad Strasbourgis ENPA 2012. aasta III osaistungi töös. Herkel teeb ettekande ENPA monitooringukomitee juhina. Istungil on kõne all ka Euroopa Liidu finantspoliitika ja kokkuhoiumeetmete sotsiaalne mõju, Gruusia ja Venemaa konfliktiga seotud kriisikollete humanitaarolukord, põgenike ja migratsiooniga seotud küsimused Euroopas, mosliminaiste olukord ja Tuneesia üleminekuperiood. 

25. – 26. juuni 

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Parlamendi ning EL liikmesriikide parlamentide põllumajandus- ja maaelukomisjonide esimeeste kohtumisel. 

27. juuni – 2. juuli 

Riigikogu esimees Ene Ergma on ametlikul visiidil Aserbaidžaanis. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad Deniss Boroditš, Eldar Efendijev ja Urmas Klaas ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Visiidi käigus on ette nähtud kohtumised Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi, peaminister Artur Rasizadehi, parlamendi esimehe Ogday Asadovi ja välisminister Elmar Mammadyaroviga. Samuti osaletakse Crans Montana Foorumil. 

28. – 30. juuni 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Hispaanias, Vitoria-Gasteizis Euroopa Rohelise pealinna tiitli väljakuulutamise üritusel. 

28. juuni – 2. juuli 

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Saksamaal, Lüneburgis rahvusvahelistel Hansapäevadel. 

28. – 29. juuni 

Riigikogu liige Sven Mikser osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liidrite konverentsil. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside